W sobotnie przedpołudnie 7 października 2017 roku w hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Łazach (gm. Lesznowola) odbyła się XII Tataspartakiada.

Te, zorganizowane po raz 12 rozgrywki sportowe, zabawy, występy artystyczne trwały do późnego popołudnia i jak zazwyczaj uczestnikom i gościom trudno było się rozstać. Sobotni piknik rodzinny a zarazem zawody to uczta dla niepełnosprawnych sportowców, z którymi zgodnie z ideą tego przedsięwzięcia zdrową rywalizację prowadzą ich ojcowie.

Celem Tataspartakiady jest wzmocnienie roli ojca w rodzinie z osobą niepełnosprawną oraz próba zniesienia stereotypu takiego taty, który opuszcza rodzinę, kiedy rodzi się chore potomstwo i pojawiają się większe problemy niż przy dziecku zdrowym. Ojcowie i dzieci uczestniczący w tej i w poprzednich spartakiadach to nasi sąsiedzi i znajomi, to osoby z lokalnych środowisk.

Impreza ta, w tym roku pod patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Dobra Wola” z siedzibą w Nowej Iwicznej, doświadczone we wspieraniu osób z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną - organizatora innych, znanych na Mazowszu imprez integracyjnych - dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami - podobnie jak tu w Łazach - dają się poznać, mogą się bawić, być widoczne, obecnie i szanowane.

Samorząd Województwa Mazowieckiego aktywnie uczestniczy w działaniach skierowanych do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, prowadzonych najczęściej we współpracy z organizacjami pożytku publicznego.

W tym roku, w XII Tataspartakiadzie w Łazach Województwo Mazowieckie reprezentował - Artur Pozorek Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych, po. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

1 1110

2 1110

3 1110

4 1110

5 1110

7 1110

8 1110

9 1110