Menu Zamknij

Konkurs „Generator Innowacji. Sieci wsparcia”

W imieniu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” zapraszamy do zapoznania się z konkursem realizowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Merytorycznie oraz finansowo (30 dotacji do 50 000,00 zł) wsparte zostanie wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, które osobom starszym, wymagającym opieki, pozwoli żyć lepiej, a ich opiekunom rodzinnym da wytchnienie w codziennych obowiązkach. Realizacja konkursu odpowiada na wyzwanie deinstytucjonalizacji opieki i rozwijania środowiskowych form wsparcia dla seniorów, aby godnie mogli spędzać czas w swoim miejscu zamieszkania.

Pomysły mogą dotyczyć np. udogodnień w domu i codziennym życiu, dostępu do usług i informacji, przyjaznej przestrzeni publicznej, promocji zdrowego trybu życia, udziału w ofercie sportowe, kulturalnej i wolontariacie, wsparcia psychicznego i duchowego, tworzenia i wzmacniania relacji społecznych i towarzyskich, nowego myślenia i komunikowania o starości, integracji służby zdrowia i opieki nad osobami starszymi, ułatwienia wykonywania pracy zawodowej opiekunom, zapewnienia opiekunom wytchnienia i wsparcia.

Do udziału w konkursie zaprasza się projektantów, społeczników, pracowników pomocy społecznej, artystów, programistów, osoby w każdym wieku. Pomysły mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, firmy.

Nabór pomysłów trwa do 14 marca 2017 r.!

Zapraszamy do kontaktu:
sieciwsparcia@e.org.pl
(22) 225 33 70

Więcej informacji na: http://e.org.pl/sieci-wsparcia/

 

Opublikowany w Archiwum

Powiązane