fbpx
Menu Zamknij

„Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje!

Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów na projekt społeczny w konkursie Seniorzy w akcji realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

*Kogo szukamy?*

*Aktywnych osób 60+*, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych.

*Animatorów w wieku 18-35 lat*, które chcą wspierać działania międzypokoleniowe.

*Par międzypokoleniowych*, które mają pomysł na projekt społeczny.

Konkurs skierowany jest *do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych*, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Poszukiwane są osóby, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej.

Dotychczas wsparto realizację ponad 300 projektów w całej Polsce.  Dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych. Wsparcie mogą uzyskać *przedsięwzięcia opracowane przez osoby 60+ we współpracy z wybraną organizacją lub instytucją*. Seniorzy mogą zgłosić projekt *samodzielnie lub we współpracy* z osobą do 35. roku życia.

Konkurs realizowany jest w *formule inkubatora* – stworzona jest przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

“Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje.

Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość,
satysfakcję i uczyć się zaufania do innych”, Marta (60+), Bytów

Żeby się zgłosić należy wypełnić list intencyjny on-line

https://www.webankieta.pl/ankieta/321847/konkurs-seniorzy-w-akcji-2018.html

Zgłoszenia są przyjmowane do 19 marca 2018 r.

Więcej na www.seniorzywakcji.pl oraz w załącznikach poniżej:

 

Opublikowany w Archiwum

Powiązane