fbpx
Menu Zamknij

RUSZA AKCJA „EKONOMIA DOBRA”

O nowym projekcie pod hasłem „Ekonomia Dobra” dyskutowali przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej, które odbyło się 27 marca br. w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

W swoich założeniach projekt nawiązuje do idei tzw. zawieszonej (suspended) kawy, która zrodziła się w Neapolu, a później rozprzestrzeniła po całym świecie. Sedno takiej formy pomocy zamykało się w haśle:„Podaruj, jeśli możesz. Przyjmij, jeśli chcesz” i polegało na ufundowaniu przez anonimowego kupującego symbolicznego kubka kawy, którym mogła zostać obdarowana anonimowa osoba, której nie było na nią stać.

W odróżnieniu do tej formy pomocy, w akcji „Ekonomia Dobra”, potrzebujący będzie mógł odebrać nie tylko „zawieszony” produkt, ale i usługę. Będzie mogła nią być np. kawa lub obiad, ale i usługa rehabilitacyjna, remontowa czy opiekuńcza. Usługi będą świadczyć podmioty ekonomii społecznej biorące udział w akcji, oznaczone specjalnym logotypem.

Anonimowym DOBRO-czyńcą czyli kupującym „zawieszony” produkt lub usługę będzie może być każdy. Wystarczy, że kupując coś dla siebie czy korzystając z jakiejś usługi, wykupi ją także dla osoby potrzebującej. Z tej formy pomocy będzie mogła skorzystać osoba potrzebująca, która zgłosi się do podmiot u biorącego udział w akcji „Ekonomia Dobra”.

Logotyp akcji "Ekonomia dobra"
Logotyp akcji “Ekonomia dobra”

 

Opublikowany w Aktualności, Ekonomia Społeczna, Wydarzenia, Wyroznione

Powiązane