Menu Zamknij

Materiały i relacja z seminarium pt. „Współpraca pracownika socjalnego, asystenta rodziny i koordynatora pieczy zastępczej”

W dniu 12 lipca czerwca 2018 r. odbyło się kolejne seminarium w ramach Mazowieckiej Akademii Sztuki Pomagania (MASP). Tym razem tematem szkolenia była współpraca pracownika socjalnego, asystenta rodziny i koordynatora pieczy zastępczej”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i do pobrania skryptu szkoleniowego.​

W dniu 12 lipca 2018 r. w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej odbyło się seminarium pt. ”Współpraca pracownika socjalnego, asystenta rodziny i koordynatora pieczy zastępczej”. Seminarium to poprowadziła prawnik Pani Agnieszka Olszewska.

W seminarium wzięło udział 35 osób z terenu województwa mazowieckiego (pracownicy pomocy i integracji społecznej). Spotkanie prowadzone było metodą warsztatową, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczestników.

Uczestników seminarium powitał Pan Artur Pozorek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Pan Robert Gajewski Kierownik Wydziału ds. Ekonomii Społecznej i Projektów Zewnętrznych.

Było to kolejne z serii spotkań prowadzonych w ramach dwuletniej Mazowieckiej Akademii Sztuki Pomagania (MASP) organizowanej przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej (MCPS).

Podczas seminarium poruszano takie zagadnienia jak: podstawy prawne wspierania rodziny, podział kompetencji w zakresie wsparcia rodziny, omówiono obszary problemowe i zasady właściwej współpracy. Seminarium zakończyło się doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych.

Poniżej zamieszczamy materiały z seminarium.

Serdecznie dziękujemy za udział w seminarium. Jednocześnie zapraszamy Państwa na kolejne szkolenia i seminaria. Rekrutacja już wkrótce.

Opublikowany w Wydarzenia

Powiązane