fbpx
Menu Zamknij

KONGRES “W TROSCE O MŁODYCH”

W dniach 23-24 marca 2019 r. na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się Kongres „W trosce o młodych” zorganizowany przez przez Wydział Filozofii Chrześcijańskiej UKSW przy współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej.

Centrum było reprezentowane przez dr Adama Krzyżanowskiego, głównego specjalistę w Wydziale ds. Profilaktyki Uzależnień, który przedstawił zakres funkcjonowania MCPS oraz dotychczasowe i planowane zadania podejmowane przez Centrum. Podczas Kongresu uczestnicy otrzymali publikację „Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w trosce o trzeźwość narodu”, która stanowi antologię tekstów i homilii Kardynała Stefana Wyszyńskiego dotyczących przeciwdziałaniu patologiom społecznym, w tym alkoholizmowi.    

W trakcie Kongresu odbyły się wystąpienia wielu prelegentów będących specjalistami w dziedzinie wychowania, rodziny oraz profilaktyki uzależnień, w tym z zakresu zarządzania emocjami. Podczas wystąpień oraz dyskusji poruszanych było wiele tematów związanych ze współczesnymi zagrożeniami w budowaniu relacji, w tym m.in. jak budować głębsze i szczere relacje z drugim człowiekiem.

Odbyły się również warsztaty, które umożliwiły ich uczestnikom zapoznanie się z praktycznymi umiejętnościami związanymi m.in. z odkrywaniem i budowaniem poczucia własnej wartości w profilaktyce uzależnień, wpływem motywowania do zmian, aby nie popaść w uzależnienia, czy też znaczeniem zarządzania sobą w perspektywie profilaktyki.

 

 

 

 


 


 


 


Opublikowany w Wyroznione

Powiązane