Menu Zamknij

Odwiedziny w DDP „Drewnicka Przystań”

Działające na Mazowszu Dzienne Domy Pobytu dla osób z chorobami otępiennymi wypracowały już świetne modele działań. W codziennej pracy skupiają się nie tylko na wsparciu osób chorych i ich rodzin, ale też na nieustającym podnoszeniu własnych kompetencji. Służą temu m.in. wizyty studyjne, w czasie których wszyscy tworzący DDP-y spotykają się w jednej z placówek. Tym razem spotkanie odbyło się w DDP „Drewnicka Przystań” w Ząbkach.

Ząbkowska placówka prowadzona jest przez Fundację „Zdrowie w Głowie”. Stworzenie tego miejsca było możliwe dzięki udziałowi w projekcie „Udzielenie pomocy i oparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera” finansowanemu z budżetu województwa.

Majowe spotkanie było kolejną okazją do przyjrzenia się z bliska codziennej pracy DDP-u. Wzięli w nim udział przedstawiciele innych Dziennych Domów Pobytu prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego, a także Elżbieta Bogucka – zastępca dyrektora MCPS oraz Izabela Rytel-Szczerbińska – kierownik Wydziału Programów Społecznych MCPS, prowadzące od początku projekt.

Goście mieli okazję zobaczyć miejsce pobytu osób z chorobami otępiennymi, sale różnych działań i warsztatów terapeutycznych. Była to też okazja do poznania jednej z inicjatyw DDP-u „Drewnicka Przystań” – w ogrodzie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica odbył się piknik z uczestnikami i ich rodzinami.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/Fundacja-Zdrowie-w-G%C5%82owie-110863547319829/

Opublikowano wAktualności - pomoc i oparcie społeczne

Powiązane