Menu Zamknij

Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu – spotkania on-line

Współczesny model pomocy społecznej i pracy socjalnej stawia przed pracownikami służb społecznych coraz większe wymagania. Pomoc społeczna w czasie pandemii będzie głównym tematem spotkań w ramach Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu. Spotkania dla przedstawicieli kadry zarządzającej jednostkami pomocy społecznej odbędą się 27 i 30 listopada oraz 3, 10 i 11 grudnia w formie on-line. Udział w Forum potwierdziła członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc.

Epidemia zdominowała codzienność, a przed systemem pomocy społecznej pojawiły się kolejne wyzwania. Pracownicy służb społecznych to grupa zawodowa obarczona olbrzymią odpowiedzialnością, ryzykiem wypalenia zawodowego, spotykająca się  z niezrozumieniem, brakiem wdzięczności i szacunku za pracę. Podczas spotkań zorganizowanych w ramach Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu porozmawiamy o pomocy społecznej w czasie epidemii, o problemach i wyzwaniach, które stanęły przed nimi, o dobrych praktykach i wsparciu.

W ramach Forum odbędzie się 5 spotkań:

  • 27 listopada – spotkanie dla kierowników i dyrektorów powiatowych centrów pomocy rodzinie (godz. 10:00-11:30)
  • 30 listopada – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion radomski i subregion żyrardowski (godz. 11:00-12:30)
  • 3 grudnia – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ciechanowski i subregion płocki (godz. 10:00-11:30)
  • 10 grudnia – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ostrołęcki i subregion siedlecki (godz. 10:00-11:30)
  • 11 grudnia – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – Warszawa i okoliczne powiaty (godz. 10:00-11:30)

Spotkania odbędą się w formule on-line, dlatego liczba miejsc jest ograniczona
(o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń). Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go najpóźniej 2 dni przed datą wydarzenia na adres: szkolenia@mcps.com.pl.

Informacja z linkiem do udziału w spotkaniu zostanie przesłana na adres mailowy uczestników.  

Do zobaczenia!

Formularz zgłoszeniowy – Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu

Opublikowano wAktualności, Mazowiecka Akademia Sztuki Pomagania, Wyroznione

Powiązane