Menu Zamknij

Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu

Zapraszamy Państwa na drugą edycje spotkań on-line, w ramach Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu.

W pierwszej części spotkań zostanie zaprezentowane stanowisko Pana Konstantego Radziwiłł, Wojewody Mazowieckiego, które jest odpowiedzią na apel Pani Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa mazowieckiego, wystosowany po przeprowadzonych z Państwem konsultacjach na temat funkcjonowania OPS i PCPR w trakcie pandemii COVID-19 na terenie Mazowsza, w ramach pierwszej edycji Forum.

Podczas spotkania poruszona zostanie, także problematyka związana z działaniami OPS i PCPR w niwelowaniu skutków trwającej już ponad rok pandemii.

Druga edycja spotkań dla przedstawicieli kadry zarządzającej jednostkami pomocy społecznej, z podziałem dla poszczególnych pięciu grup, odbędzie się w następujących dniach:

  • 7 lipca – spotkanie dla kierowników i dyrektorów powiatowych centrów pomocy rodzinie (godz. 9:00-11:00)
  • 8 lipca – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion radomski i subregion żyrardowski (godz. 9:00-11:00)
  • 14 lipca – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ciechanowski i subregion płocki (godz. 9:00-11:00)
  • 15 lipca – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ostrołęcki i subregion siedlecki (godz. 9:00-11:00)
  • 21 lipca – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – Warszawa i okoliczne powiaty (godz. 9:00-11:00)

Udział w Forum potwierdziła Pani Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Epidemia wpisała się w naszą codzienność, stawiając przed nami nowe problemy i wyzwania, z którymi przyszło się zmierzyć również systemowi pomocy społecznej. Dotychczasowe, przyjęte praktyki działań, siłą rzeczy musiały zostać zweryfikowane i dostosowane do panującego zagrożenia oraz wprowadzanych obostrzeń.

Niepewność jutra a także brak możliwości działania w określonych wcześniej zasadach, zmusiły kadrę zarządzającą jednostkami pomocy społecznej, do podejmowania decyzji i działań często, pod presja czasu.

Podczas spotkań zorganizowanych w ramach drugiej edycji Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu, chcielibyśmy porozmawiać o wypracowanych przez Państwa schematach pracy w nowych okolicznościach. Liczymy, że wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń, ale również umożliwi Państwu uzyskanie odpowiedzi na nurtujące problemy.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu i przesyłania formularza uczestnictwa. Ze względu na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełniony formularz należy przesłać najpóźniej 4 dni przed datą wydarzenia na adres: szkolenia@mcps.com.pl.

Informacja z linkiem do udziału w spotkaniu zostanie przesłana na adres mailowy uczestników. Liczymy na Państwa obecność.

Opublikowany wAktualności, Konferencje, Mazowiecka Akademia Sztuki Pomagania

Powiązane