Menu Zamknij

PRZEDSTAWICIELE MCPS NA KONFERENCJI RZĄDU FEDERALNEGO NIEMIEC NA TEMAT PROFILAKTYKI NARKOTYKOWEJ

W ramach wieloletniej współpracy prowadzonej z Landem Brandenburgii przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Danuta Janusz, Małgorzata Wołągiewicz i Tomasz Osadnik wzięli udział w Corocznej Konferencji Rządu Federalnego Niemiec na temat profilaktyki narkotykowej – „Die Jahrestagung 2018 der Drogenbeauftragten der Bundesregierung”, która odbyła się 7 listopada 2018 r. w Berlinie.

W konferencji wzięło udział 400 uczestników ze wszystkich landów zajmujących się profilaktyką uzależnień na terenie Niemiec. W panelach dyskusyjnych głos zabrali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Stowarzyszenia związków i organizacji sportowych zajmujących się igrzyskami olimpijskimi (DOSB), Instytutu Prawa i Gospodarki Uniwersytetu w Hamburgu, służby zdrowia, mediów (Pro7Sat1Media AG), Kościoła oraz organizacji pozarządowych.

Na początku konferencji przestawiono sytuację problematyki uzależnień w Rządzie Federalnym Niemiec, scharakteryzowano samo uzależnienie, omówiono zmiany w rodzinie i społeczeństwie oraz szkody zdrowotne i ekonomiczne związane z uzależnieniami. Następnie w aktywnej dyskusji z uczestnikami konferencji zastanawiano się nad tym co mogą zrobić przedstawiciele kraju i regionów (landów) w zakresie profilaktyki uzależnień, co już jest zrobione, co przynosi zamierzone skutki, a co trzeba poprawić i kto przejmie odpowiedzialność za zdrowie każdego człowieka.

Konferencję zakończyły warsztaty podzielone na 4 grupy tematyczne pt. „praca”, „sport”, „media” oraz „gmina”.

45687347 2280626318656248 941550934016655360 o

Więcej informacji na stronie:
https://www.drogenbeauftragte.de/jahrestagung-2018.html

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Opublikowano wAktualności

Powiązane