Menu Zamknij

Wspólnie edukujemy

Specjalistyczne walizki wyposażone w atrapy narkotyków oraz przedmioty przybliżające wiedzę o sposobach zażywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków – to cenny element edukacyjny. Kupiliśmy je, by wspierać pracę m.in. nauczycieli, terapeutów, policjantów. Taką walizkę Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach w imieniu samorządu województwa mazowieckiego udostępniła Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa.

– Bardzo się cieszę, że udana współpraca pozwoli zwrócić uwagę dorosłych mieszkańców Mazowsza na zagrożenia płynące z zażywania wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych. Walizka profilaktyczna pozwala odpowiednio przeprowadzić szkolenie w kierunku zapobiegania sięgania po środki odurzające przez młodych mieszkańców naszego regionu. To my, dorośli – rodzice, dziadkowie, nauczyciele, opiekunowie, odpowiadamy za uświadomienie młodzieży o szkodliwości tych substancji. Wierzę, że dzięki temu nasze służby mundurowe zyskały odpowiednie narzędzie, które wesprze ich podczas spotkań z młodzieżą – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska.

Walizka profilaktyczna jest doskonałym materiałem edukacyjnym do prowadzenia różnego rodzaju szkoleń dla osób bezpośrednio zaangażowanych w profilaktykę uzależnień (m.in.: nauczycieli, terapeutów, policjantów). Wyposażona jest w atrapy narkotyków oraz przedmioty poglądowe, które pokazują, w jakiś sposób mogą być przechowywane, zażywane, dystrybuowane, ale też wykrywane narkotyki.

fot. Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Opublikowano wAktualności, Profilaktyka uzależnień, Wyroznione

Powiązane