Menu Zamknij

Co możesz zrobić dla osoby w kryzysie bezdomności w zimie?

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób w kryzysie bezdomności. Takie osoby nie mają stałego miejsca, w którym mogą się schronić przed deszczem, śniegiem, wiatrem i niską temperaturą, w którym mogą się ogrzać i poczuć bezpiecznie.

Dlatego ogromnie ważne jest, aby w tym okresie zachować w przestrzeni społecznej wzmożoną czujność na osoby pozostające w kryzysie bezdomności. Może właśnie człowiek, obok którego przechodzimy, jest w stanie zagrażającej życiu hipotermii?

Każdy z nas może zaoferować pomoc w postaci wykonania telefonu do odpowiednich służb i organizacji lub przekazania pomocy rzeczowej.

POMOC TELEFONICZNA

·         Numer Alarmowy –  telefon: 112 (całodobowo)

·         Straż Miejska – telefon: 986 (całodobowo)

·         Fundacja Ambulans z Serca (streetworking medyczny) – telefon: 663 600 856 (codziennie 08:00-22:00)

·         Mobilny Punkt Poradnictwa – telefon: 511 576 659 (codziennie 08:00-12:00)

·         Warszawski Streetworking i Poradnictwo (Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej) – telefon: 22 622 96 33 (pon.-pt. 09:00-15:00)

POMOC RZECZOWA

Jeśli dysponujesz rzeczami, których już nie będziesz używać i chcesz je ofiarować potrzebującym osobom w kryzysie bezdomności, to możesz je przekazać organizacjom wymienionym poniżej. Warto wcześniej zapoznać się z listą artykułów aktualnie potrzebnych danej organizacji.

·         Fundacja Daj Herbatę – aktualna lista potrzebnych artykułów: https://www.facebook.com/dajherbate/?locale=pl_PL lub https://dajherbate.org/aktualnosci/jak-mozna-nam-pomoc-w-pomaganiu/

·         Fundacja Kapucyńska – aktualna lista potrzebnych artykułów: https://fundacja-kapucynska.org/  (zakładka: pomoc rzeczowa)

·         Fundacja Zamieszkani – szczegóły pod linkiem: https://zamieszkani.org.pl/programy/dzielnia-bl/

ZAREAGUJ!

Opublikowano wKryzys bezdomności

Powiązane