Menu Zamknij

Dwudniowa wizyta studyjna w świętokrzyskich PES

Już 12-13 czerwca 2025 r. zapraszamy do udziału w bezpłatnej dwudniowej wizycie studyjnej w podmiotach ekonomii społecznej realizujących usługi społeczne na terenie województwa świętokrzyskiego

Celem wizyty studyjnej jest zapoznanie Rzeczników Ekonomii Społecznej i Solidarnej (dalej RESiS) oraz pracowników jednostek samorządu terytorialnego (dalej JST) i podmiotów ekonomii społecznej (dalej PES) z przykładami dobrych praktyk w zakresie tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej realizujących usługi społeczne. Wizyta będzie dla uczestników doskonałą okazją do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, poszukiwania nowych rozwiązań, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

Kto może wziąć udział?

Wizyta studyjna dedykowana jest w pierwszej kolejności Rzecznikom Ekonomii Społecznej i Solidarnej z województwa mazowieckiego. W dalszej kolejności: pracownikom zatrudnionym w JST i PES z terenu woj. mazowieckiego, którzy działają na rzecz włączenia społecznego.

Do udziału w wizycie mogą zgłosić się maksymalnie 2 osoby z jednego podmiotu/gminy. W przypadku dużej liczby zgłoszeń MCPS zastrzega sobie możliwość ograniczenia liczby osób zakwalifikowanych z jednego podmiotu/gminy do maksymalnie 1 uczestnika.

Warunkiem udziału w wizycie jest przesłanie skanów – wypełnionych, podpisanych i opatrzonych pieczęcią firmową reprezentowanego podmiotu: formularza zgłoszeniowego, deklaracji podmiotu i deklaracji uczestnika (bez klauzul informacyjnych) na adres e-mail: agnieszka.salwa@mcps.com.pl.

Przesłanie skanu formularza zgłoszeniowego oznacza równocześnie zapoznanie się przez uczestnika z regulaminem projektu i zobowiązaniem do jego przestrzegania, m.in. osoba, która zgłosiła chęć skorzystania z określonej formy wsparcia, a z ważnych przyczyn nie może w niej uczestniczyć, jest zobowiązana do przesłania organizatorowi pisemnego oświadczenia o rezygnacji wraz z prawidłowo uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym osoby zainteresowanej skorzystaniem ze wsparcia w zastępstwie, na 3 dni robocze przed rozpoczęciem realizowania wsparcia, tj. e-mailem na adres elektroniczny osoby odpowiedzialnej za rekrutację uczestników.

Rozpatrywane będą zgłoszenia zawierające kompletne, prawidłowo wypełnione i podpisane formularze zgłoszenia oraz deklaracje podmiotu i uczestnika.

Przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do uczestnictwa w wydarzeniu. Informacja o zakwalifikowaniu uczestnika do udziału w wizycie studyjnej zostanie potwierdzona e- mailem, wysłanym na adres podany w formularzu zgłoszeniowym do dwóch dni po zamknięciu rekrutacji.

Informacje organizacyjne

Obiekty, w których mieszczą się odwiedzane podmioty ekonomii społecznej oraz hotel, są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Możliwe jest zapewnienie usługi tłumacza języka migowego i systemu wspomagającego słyszenie (pętla indukcyjna), a także innych rozwiązań – zgodnie z potrzebami zgłoszonymi w formularzu.

Udział w wizycie jest dla Państwa bezpłatny. Zapewniamy transport z parkingu przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz z Radomia, ubezpieczenie, wyżywienie, nocleg i przede wszystkim możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach.

Realizatorem wizyty studyjnej jest Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 30 maja 2025 r.

Liczba miejsc jest ograniczona do 17 osób.

Decyduje kolejność zgłoszeń; MCPS zastrzega sobie prawo do kwalifikowania w pierwszej kolejności osób, które nie uczestniczyły jeszcze w tej formie wsparcia w ramach projektu pt.: „Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu”.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wizyty studyjnej proszę o kontakt pod numerem tel. 22 376 85 62 lub w formie e-mailowej: agnieszka.salwa@mcps.com.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

    Wizyta studyjna jest finansowana w ramach projektu: pt.: „Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021 – 2027, Priorytet IV Spójność społeczna i zdrowie, Działanie FERS.04.13 – Działania w celu zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości trwałych i przystępnych cenowo usług.

    Opublikowano wEkonomia Społeczna, Szkolenia, Szkolenia - projektowe

    Powiązane