Menu Zamknij

Wioska Słowiańska Spółdzielnia Socjalna


Katalog Podmiotów Ekonomii Społecznej:

Opis:

W ramach Spółdzielni świadczone są usługi opiekuńcze nad osobami starszymi i osobami niesamodzielnymi w postaci dwóch form wsparcia.

  1. Pomoc w codziennych czynnościach (mycie, sprzątanie, zakupy, itp.)
  2. Pomoc w „wyjściu z domu”: spotkania towarzyskie, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia podnoszące sprawność fizyczną, wycieczki rowerowe, wycieczki autokarowe.
  3. WIOSKA SŁOWIAŃSKA oferuje również działania edukacyjne kierowane do grup dzieci, młodzieży, dorosłych. Powstało gospodarstwo edukacyjne, w których uczestnicy zdobywają  wiedzę na temat dawnych maszyn i sprzętów gospodarstwa domowego oraz poznają techniki rzemiosła. Na zagospodarowanym terenie w najbliższej przyszłości prowadzona będzie gra fabularna oparta na legendzie o powstaniu niektórych wsi mazowieckich. Organizowane są  imprezy integracyjne podczas których sprzedawane są wytwarzane w SS produkty: wyroby z wikliny, ozdoby okolicznościowe, przetwory owocowo-warzywne wyprodukowane przez okoliczne gospodarstwa.

Wyślij wiadomość do moderatora

Powiat: sierpecki
Gmina: Gozdowo
Adres:
Ostrowy 6, 09-213 Gozdowo
Telefon: 509738807
E-mail: gorczyn@wp.pl
KRS: 710927
NIP: 7761702280
REGON: 369057681
Data wpisu do rejestru: 2017-12-27

Katalog Branżowy PESDefinicje zawarte w „Krajowym Program Rozwoju Ekonomii Społecznej”

Definicje zawarte w „Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020.”