Menu Zamknij

Wirtualny przewodnik dla instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi

Przygotowaliśmy wirtualny przewodnik. Głównie  z myślą o instruktorach warsztatów terapii zajęciowej. Ale tak naprawdę może z niego skorzystać każdy, kto w dobie pandemii i zagrożenia wirusem SARS-CoV2 przebywa w stanie domowej izolacji.

Teraz, kiedy jesteśmy zmuszeni chronić swoje życie pozostając w domach, wielu z nas ma problem jak poradzić sobie z zagospodarowaniem czasu wolnego. Jak wykorzystać go racjonalnie i z głową. Odpowiedź na to pytanie – w pewnym, choć na pewno niewielkim stopniu – znajduje się w naszym przewodniku.

Podpowiadamy w nim m.in. jak nie opuszczając domowych pieleszy zwiedzić interesujące muzea w Polsce i na świecie, gdzie można znaleźć i obejrzeć ciekawy film, czy dobry spektakl teatralny. Doradzamy jak pstryknąć dobre zdjęcie, jak można pooglądać gwiazdy i poobserwować zwierzęta w lesie. Słowem dzielimy się z Wami ogólnodostępną wiedzą, bez konieczności spędzania długich godzin na wyszukiwanie jej w Internecie. W naszym przewodniku znajdziecie informacje z różnych dziedzin. Część z nich można wykorzystać w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, a z pozostałych będzie mógł skorzystać w zasadzie każdy. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu. Jeśli już musimy pozostać w domach, wykorzystajmy ten czas najlepiej jak potrafimy. Pomoże nam w tym Internet, który dzisiaj jest jednym z niewielu naszych  „okien na świat”.

 
Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej, Ekonomia Społeczna

Powiązane