Menu Zamknij

Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu – spotkania on-line.

Współczesny model pomocy społecznej i pracy socjalnej stawia przed pracownikami służb społecznych coraz większe wymagania i wyzwania. Potężnym wyzwaniem ostatnich miesięcy jest organizacja Centrów Usług Społecznych i dlatego też będzie to główny temat najbliższych spotkań w ramach Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu. Spotkania dla przedstawicieli kadry zarządzającej jednostkami pomocy społecznej odbędą się 27 i 28 kwietnia oraz 9, 11 i 12 maja w formie on-line.

Centra Usług Społecznych mają za zadanie zapewnić każdemu dostęp do kompleksowych usług społecznych na poziomie gminy, a zarazem wspierać integrację i rozwój samorządowych wspólnot terytorialnych. Podczas spotkań zorganizowanych w ramach Forum Pomocy Społecznej na Mazowszu porozmawiamy o CUS-ach, o problemach i wyzwaniach, które pojawiają się podczas tworzenia tych instytucji. Będzie to również czas wymiany doświadczeń związanych z prowadzeniem CUS.

W ramach Forum odbędzie się 5 spotkań:

  • 27 kwietnia – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion radomski i subregion żyrardowski (godz. 9:00-11:00)
  • 28 kwietnia – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ciechanowski i subregion płocki (godz. 9:00-11:00)
  • 9 maja– spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – subregion ostrołęcki i subregion siedlecki (godz. 9:00-11:00)
  • 11 maja – spotkanie dla kierowników i dyrektorów ośrodków pomocy społecznej – Warszawa i okoliczne powiaty (godz. 9:00-11:00)
  • 12 maja – spotkanie dla kierowników i dyrektorów powiatowych centrów pomocy rodzinie (godz. 9:00-11:00)

Spotkania odbędą się w formule on-line, dlatego liczba miejsc jest ograniczona (o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń). Aby zgłosić swój udział należy poprawnie i czytelnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go najpóźniej 2 dni przed datą wydarzenia na adres: szkolenia@mcps.com.pl.

Informacja z linkiem do udziału w spotkaniu zostanie przesłana na adres mailowy uczestników.  

Do zobaczenia!Opublikowano wSzkolenia kadr pomocy społecznej

Powiązane