Upowszechnienie modeli wsparcia i omówienie dobrych praktyk – m.in. te kwestie będą omawiane na konferencji „Kierunki rozwoju usług społecznych”, która odbędzie się już 19 września 2024 r. w Warszawie.
Zapraszamy serdecznie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, kadrę podmiotów pomocy i integracji społecznej oraz podmiotów i organizacji zaangażowanych w proces tworzenia Lokalnych Planów Deinstytucjonalizacji Usług Społecznych (LPDI) do wzięcia udziału w konferencji pn. „KIERUNKI ROZWOJU USŁUG SPOŁECZNYCH”.
Konferencja odbędzie się 19 września 2024 r. w Szawa Conference Centrum przy ul. Jutrzenki 137 w Warszawie.
Celem konferencji jest prezentacja i upowszechnienie modeli wsparcia, nowych rozwiązań i współpracy, integracji usług społecznych i zdrowotnych oraz omówienie dobrych praktyk.
W programie:
Wyzwanie przyjęte! I co dalej?
Bez dobrego planu żaden cel nie zostanie osiągnięty i nieważne, czy chcesz przebiec maraton, wejść na Mount Everest czy zakończyć ważny projekt w pracy. Jak budować plany, jak po nich nawigować i w których miejscach ustawiać małe nagrody oraz strażników sukcesu – o tym opowie słuchaczom psycholożka biznesu Marzena Mazur.
Informacje organizacyjne:
- dla wszystkich uczestników konferencji przewidziany jest obiad i przerwy kawowe,
- uczestnicy nie ponoszą kosztów uczestnictwa,
- organizator nie pokrywa kosztów dojazdu,
- decyduje kolejność, czytelność i poprawność wypełnionych i przesłanych formularzy zgłoszeniowych,
- informacja o zakwalifikowaniu uczestnika zostanie potwierdzona e-mailem, wysłanym na adres podany w formularzu zgłoszeniowym (prosimy o czytelne wypełnienie),
- możliwe jest zapewnienie usługi tłumacza języka migowego i systemu wspomagającego słyszenie (pętla indukcyjna), a także innych rozwiązań – zgodnie z potrzebami zgłoszonymi w formularzu.
Warunkiem wzięcia udziału w konferencji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (zamieszczonego poniżej) i przesłanie jego skanu wyłącznie drogą mailową na adres: uslugi.spoleczne@mcps.com.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Konferencja 19 września”
Termin przyjmowania zgłoszeń: 12 września 2024 r.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kontakt:
Wydział Usług Społecznych,
tel. 22 376 86 09
uslugi.spoleczne@mcps.com.pl
Wykonawcą wydarzenia jest: Małopolskie Centrum Profilaktyki
Konferencja realizowana jest w ramach projektu pt.: „Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu” z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027, Priorytet IV Spójność społeczna i zdrowie, Działanie FERS.04.13 – Działania w celu zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości trwałych i przystępnych cenowo usług,
Moderator:
Aleksander Gortat – lektor, trener, szkoleniowiec radiowiec i dziennikarz telewizyjny. Moderator i konferansjer.
Prelegenci:
Joanna Jeleniewska – ekspert Fundacji Libertatem oraz doradca w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie. W latach 2020-2023 zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, w którym nadzorowała Dział Pieczy Zastępczej, realizujący pierwszy w kraju projekt deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej na poziomie regionalnym, w ramach którego powstało m.in. Regionalne Centrum Wspierania Pieczy Zastępczej.
Rafał Krenz – filozof i ekonomista, edukator i animator, współpracownik Pracowni „Laboratorium Innowacji Społecznej” Uniwersytetu Warszawskiego, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych Collegium Civitas i Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz CoopTech Hub. Autor publikacji z obszaru ekonomii społecznej, innowacji społecznych oraz polityk publicznych.
Małgorzata Niemkiewicz – gdańszczanka, gedanistka. Dr nauk społecznych, dyrektorka Morskiego Instytutu Edukacyjnego, ekspertka polityki społecznej i ekonomii społecznej, wykładowczyni akademicka, innowatorka społeczna. Ewaluatorka i badaczka, od wielu lat zaangażowana w działalność III sektora. Przewodnicząca i współprzewodnicząca Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych, Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pomorskiego/ Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. 2016-2022 – dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Laureatka nagrody marszałka woj. pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej „Srebrne drzewko” (2019).
Warsztaty poprowadzą:
Rafał Krenz, Małgorzata Niemkiewicz, Joanna Jeleniewska oraz dr Katarzyna Delikowska – doktor nauk społecznych, wieloletni wykładowca i trener w zakresie szkoleń dla kadr pomocy i integracji społecznej, wspiera działalność instytucji pomocy i integracji społecznej w zakresie m.in. organizacji i zarządzania placówką, zarządzania zasobami ludzkimi, realizacji projektów socjalnych, pracy z różnymi kategoriami klientów, współpracy międzyinstytucjonalnej oraz partnerstw, organizowania społeczności lokalnych, spółdzielni socjalnych, realizacji badań społecznych, opracowywania lokalnych strategii rozwiązywania problemów społecznych, diagnozy społecznej.
Projekt pt. “Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu”, dofinansowany przez Unię Europejską.