Menu Zamknij

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – ogromna uroczystość z koncertem Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”

3 grudnia – światowo uznany jako dzień osób z niepełnosprawnościami to nie tylko moment zwrócenia uwagi na problemy tej części społeczeństwa. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zorganizowało po raz pierwszy koncert Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” dla 500 uczestników warsztatów terapii zajęciowych z całego regionu.

Szacuje się, że na Mazowszu jest ponad 500 tys. osób z niepełnosprawnościami. Wiele z nich stara się na co dzień pokonywać trudności, jakie wynikają z ich dysfunkcji. W łamaniu barier pomocne bywają m.in. zajęcia, w których mogą uczestniczyć – plastyczne, muzyczne, sportowe. To ich sposób na pokonywanie siebie, ale też na odkrywanie mocnych stron i znajdowanie swojego miejsca w społeczeństwie.

Aby zaktywizować, ale też zintegrować osoby z niepełnosprawnościami oraz pracowników organizacji działających na rzecz tych osób, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zorganizowało pierwsze tak uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy
na uroczystość – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

połączoną z koncertem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”,

który odbędzie się 3 grudnia 2019 r. (wtorek), godz. 11:00
w Mateczniku Mazowsze – hali widowiskowo-edukacyjnej w Otrębusach koło Warszawy
ul. Świerkowa 2.

 

Hanna Maliszewska
Rzeczniczka Prasowa
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
tel. 22 692 75 70 wew. 205
e-mail: rzecznik@mcps.com.pl

Do pobrania:

zaproszenie_Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano wZaproszenia

Powiązane