Menu Zamknij

O ekonomii społecznej z przedstawicielami Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej Sądów Okręgowych województwa mazowieckiego

Znak paragrafu

Pod hasłem “Od wykluczenia do samodzielności – współpraca w obszarze ekonomii społecznej i solidarnej” odbyło się wczoraj, tj. 17 maja br. spotkanie on-line z przedstawicielami zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej Sądów Okręgowych województwa mazowieckiego.

Podczas spotkania dyskutowano o celach łączących kuratorów sądowych oraz ludzi zajmujących się ekonomią społeczną oraz korzyściach płynących ze współpracy obu środowisk.

Na przykładzie dobrej praktyki, opartej na doświadczeniach wynikających z kooperacji pomiędzy Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, a Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego, pokazano – jak może wyglądać w praktyce – realizacja idei ekonomii społecznej i solidarnej. Przedstawiciele zespołów kuratorskich mieli okazję bliżej poznać działania Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej jako koordynatora ekonomii społecznej na Mazowszu, zapoznać się z definicjami podmiotów funkcjonujących w tym obszarze oraz dowiedzieć się gdzie są one zlokalizowane na mapie województwa.

W planach – kolejne mitingi inicjujące współpracę pomiędzy PES a ZKSS.

Autor i źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu/

Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej, Ekonomia Społeczna

Powiązane