Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zaprasza pracowników jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego do udziału w 4-godzinnym szkoleniu „Ekonomia społeczna dwa lata po Ustawie o ekonomii społecznej”.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi regulacjami wynikającymi z ustawy o ekonomii społecznej, możliwymi sposobami współpracy JST i PES, w szczególności w zakresie realizacji usług społecznych oraz instrumentami w zakresie społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych (klauzul społecznych przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych, kryterium społecznego, innych instrumentów w zakresie zlecania usług i procedur in-house).
PROGRAM i HARMONOGRAM w załączeniu
Informacja o trenerach prowadzących
Przemysław Kozak. Psycholog, trener. Absolwent The Institute of Leadership & Management, podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Szkoły Trenerów Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys. Przez 8 lat zarządzał działalnością gospodarczą Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (PES) angażując się jednocześnie w działalność OWES. W latach 2017-2023 konsultant regionalny w projekcie „Spójna integracja regionalna ekonomii społecznej” realizowanym przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych.
Rafał Brus. Mgr ekonomiki, trener. Doradca kluczowy OWES w województwie lubelskim. Konsultant JST w zakresie wspierania rozwoju podmiotów ekonomii społecznej. Od 6 lat aktywnie wspiera grupy inicjatywne oraz organizacje pozarządowe w procesach rozwoju oraz tworzenia przedsiębiorstw społecznych. Doradca w zakresie rozwoju usług społecznych w gminach i powiatach oraz zleceniach ich realizacji podmiotom ekonomii społecznej.
Informacje organizacyjne:
- szkolenie skierowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego;
- udział w szkoleniu jest bezpłatny;
- grupy maksymalnie do 20 osób;
- zapewniamy profesjonalną kadrę i poczęstunek;
- dojazd na miejsce we własnym zakresie;
- sale szkoleniowe oraz infrastruktura towarzysząca w Starostwach Powiatowych umożliwia swobodny i samodzielny dostęp dla osób z niepełnosprawnością. Budynki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejścia do budynków wyposażone są w podjazdy bądź platformy. Do wszystkich budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Możliwe jest zapewnienie usługi tłumacza języka migowego i systemu wspomagającego słyszenie (pętla indukcyjna), a także innych rozwiązań – zgodnie z potrzebami zgłoszonymi w formularzu.
Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie jego skanu wyłącznie drogą mailową na adres: agnieszka.salwa@mcps.com.pl.
PRZEDŁUŻAMY REKRUTACJĘ na szkolenia w Kozienicach, Szydłowcu i Grójcu
Zgłoszenia przyjmowane są do: 25 września 2024 r.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacja o zakwalifikowaniu uczestnika na szkolenie zostanie potwierdzona e-mailem, wysłanym na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.
Dołączcie do nas i wspólnie rozwijajmy ekonomię społeczną na Mazowszu!
Szkolenia realizowane są w ramach projektu pt.: „Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021 – 2027, Priorytet IV Spójność społeczna i zdrowie, Działanie FERS.04.13 – Działania w celu zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości trwałych i przystępnych cenowo usług.