W związku z wyczerpaniem miejsc rekrutacja została zakończona. Do osób zakwalifikowanych zostanie przesłany mail zwrotny z potwierdzeniem udziału.
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do udziału w dwudniowej wizycie studyjnej połączonej z warsztatami praktycznymi we wzorcowych Kołach Gospodyń Wiejskich dedykowanej mazowieckim Kołom Gospodyń Wiejskich
Termin: 2-3 lipca 2025 r.
Miejsce wizyty studyjnej: Koła Gospodyń Wiejskich w województwie lubelskim
Miejsce noclegu: Hotel Biesiada, Bogucin 108a, 21-080 Garbów
Dla kogo: Adresatami szkolenia są uczestniczki i uczestnicy Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa mazowieckiego.
Cel wizyty studyjnej:
Celem wizyty studyjnej jest wymiana informacji oraz poznanie dobrych praktyk w odwiedzanych Kołach Gospodyń Wiejskich. Uświadomienie KGW ich możliwości i roli w rozwoju edukacji i przedsiębiorczości społecznej opartej na tradycji lokalnej. Wizyta ma stanowić inspirację do podejmowania działań i wyzwań w swoim regionie. Nabycie wiedzy o możliwościach popularyzacji kultury ludowej, pielęgnowaniu tradycji, podkreśleniu siły dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu, wpływu historii na tradycje regionu. Dodatkową wartością będą przeprowadzane warsztaty rękodzielnicze.
Uczestnictwo w wizycie studyjnej jest bezpłatne, gwarantujemy transport z i do Warszawy, zakwaterowanie, wyżywienie, materiały dydaktyczne, ubezpieczenie NNW.
Formularz zgłoszenia (czytelnie wypełniony i podpisany) w formie zeskanowanego dokumentu należy przesłać e-mailem najpóźniej do 11 czerwca 2025 r. na adres: elwira.owczarek@mcps.com.pl
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona (23). Decyduje kolejność zgłoszeń. W wizycie mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby z danego KGW.
Do osób zakwalifikowanych zostanie przesłany mail zwrotny z potwierdzeniem udziału.
Dostępność
Hotel i miejsca realizacji spotkań zapewniają dostępność dla osób z niepełnosprawnościami Wejścia do budynków są na poziomie chodnika, na parterze lub jest podjazd. Sale w miejscu realizacji spotkań nie posiadają barier architektonicznych (progów, kolumn, filarów i podestów), które utrudniałyby poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.
Możliwe jest zapewnienie usługi tłumacza języka migowego i systemu wspomagającego słyszenie (pętla indukcyjna) a także innych rozwiązań – zgodnie z potrzebami zgłoszonymi w formularzu zgłoszeniowym.
Załączniki: