Menu Zamknij

Wizyta studyjna w DDP „Płockie Centrum Alzheimera”

26 czerwca 2024 r. miała miejsce wizyta studyjna w Dziennym Domu Pobytu w Płocku prowadzonym przez Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz innych Dziennych Domów Pobytu prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego.

Podczas wizyty uczestnicy mogli zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem DDP-u, wymienić się własnymi doświadczeniami na temat wyzwań, jakie stoją przed tego typu placówkami, jak również spostrzeżeniami na temat samej pracy z osobami z chorobami otępiennymi.

Dzienny Dom Pobytu „Płockie Centrum Alzheimera” został utworzony w 2020 r., a od 2023 r. działa już w nowym obiekcie, zapewniając ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni do działań wspierających dla osób z chorobami otępiennymi w pobycie dziennym.

Podopieczni DDP-u przy ul. Cichej 12A w Płocku mogą liczyć na wsparcie specjalistów, takich jak: logopeda, psycholog, neuropsycholog, terapeuta rodzinny, dietetyk, rehabilitant oraz uczestniczyć w bogatej ofercie zajęć oferowanych w obiekcie, m.in. dogoterapii, zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, tanecznych czy komputerowych. Placówka prowadzi także wparcie dla opiekunów i rodzin osób chorujących.

Pracownicy DDP-u starają się wśród swoich podopiecznych budować atmosferę życzliwości oraz poczucia wspólnoty poprzez angażowanie seniorów w wycieczki i ciekawe aktywności jak np. pikniki, senioralia itp.

Więcej informacji o Dziennym Domu Pobytu „Płockie Centrum Alzheimera” znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz na Facebooku

Opublikowano wAktualności - pomoc i oparcie społeczne, Alzheimer - Dzienne domy pobytu

Powiązane