Menu Zamknij

Wręczyliśmy wyróżnienia Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2021

Zdjęcie z gali wręczenia wyróżnień Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej

Do tych prestiżowych nagród przyznawanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego aspirują co roku wyróżniające się lokalnie podmioty ekonomii społecznej oraz osoby i instytucje zaangażowane w rozwój i promocję tej formy przedsiębiorczości na Mazowszu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich działających w obszarze ekonomii społecznej, czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej, towarzystw wzajemnościowych i spółek non profit, zarejestrowanych i działających na terenie województwa mazowieckiego, a także do osób i instytucji z tzw. otoczenia ekonomii społecznej. Kandydaci rywalizują ze sobą w trzech kategoriach konkursowych: „Rozwój”, „Reintegracja” oraz „Odpowiedzialność”.

– W tym roku, nasz konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – powiedział Robert Gajewski, kierownik Wydziału Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Cieszy nas, że mimo trwającej pandemii, na mapie województwa wciąż pojawiają się nowe przedsiębiorstwa społeczne, które mają na celu nie tylko zysk, ale i korzyści społeczne. Warte podkreślenia jest również to, że w budowanie ekonomii społecznej na Mazowszu, coraz aktywniej włączają się samorządy. To świadczy o tym, że rośnie świadomość społecznej odpowiedzialności za rozwój lokalny oraz nowe miejsca pracy, które pomagają eliminować zagrożenie wykluczeniem społecznym.

Wyróżnienia Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej wręczono w tej edycji 21 laureatom, wyłonionym przez Kapitułę konkursu. W gronie uhonorowanych w kategorii: „Odpowiedzialność”, w której wyróżniane są osoby lub instytucje zaangażowane w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu, znaleźli się m.in. Andrzej Sitnik, Prezydent Siedlec, Gmina Wieliszew oraz Jerzy Bauer, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Relację z uroczystości wręczenia wyróżnień Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej będzie można obejrzeć podczas „Wirtualnego Jarmarku Rozmaitości”, transmitowanego online 23 września br. o godz. 14.00.

Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej, Ekonomia Społeczna

Powiązane