Menu Zamknij

Poradniki telemedyczne dla lekarzy i pacjentów

Szanowni Państwo,

Telemedycyna stanowi ważne narzędzie w walce z koronawirusem – zapewnia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. Aby w obecnej sytuacji tym bardziej zachęcić pacjentów i lekarzy do wykorzystywania teleporad i ułatwić im korzystanie z telemedycyny, Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki. Dostarczają one praktycznych wskazówek, jak pacjent powinien uczestniczyć w zdalnej konsultacji z lekarzem oraz jak lekarz powinien ją przeprowadzać.

Opracowane przez nas materiały przesyłamy w załączeniu, są dostępne bezpłatnie do pobrania także na stronie internetowej www.telemedycyna-poradnik.pl 

Zapraszamy do jak najszerszego wykorzystania materiałów z myślą o wsparciu pracy lekarzy oraz edukacji pacjentów. Mamy nadzieję, że opracowane przez nas poradniki, odpowiadające na najczęściej zadawane pytania na temat telemedycyny, przyczynią się do rozpoczęcia korzystania z teleporad lub podniesienia jakości i bezpieczeństwa już udzielanych w ten sposób świadczeń. 

Prosimy też o wsparcie w rozpowszechnianiu informacji o poradnikach, w tym poprzez dystrybucję wewnętrznymi kanałami, informację na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Mając na uwadze praktyczne znaczenie telemedycyny w obecnej sytuacji epidemicznej, zależy nam na popularyzacji wiedzy w tym zakresie.

Poradniki zostały przygotowane w gronie czołowych krajowych ekspertów z zakresu e-zdrowi oraz objęte patronatem m.in. Ministra Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA”, Polskiej Federacji Szpitali, Forum e-Zdrowia, Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@tgr.org.pl.

 

 

Materiały do pobrania:

 

Telemedycyna - materiały informacyjne (86 pobrań)

 

Telemedycyna w 10 krokach (87 pobrań)

 

Poradnik dla pacjentów (86 pobrań)

 

Poradnik telemedycyna (99 pobrań)

 

 

Opublikowano wSeniorzy

Powiązane