Menu Zamknij

IV Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych | Spot | Galeria | Piosenka |

W tym roku seniorzy z województwa mazowieckiego ponownie mieli możliwość zaprezentować swój dorobek artystyczny. Zespoły przedstawiały swoją twórczość w trzech kategoriach: taneczno-muzycznej, kabaretowo-monologowej oraz teatralno-poetyckiej.

Za nami czwarta edycja Przeglądu Artystycznego Twórczości Osób Starszych. W dwudniowej uroczystości (3-4 listopada) wzięło udział aż 300 Seniorów. Swoją twórczość prezentowali w trzech kategoriach: taneczno-muzycznej, kabaretowo-monologowej oraz teatralno-poetyckiej.

Przegląd rozpoczął występ Janusza Sobolewskiego – uczestnika programu „Szansa na sukces” i „The Voice Senior – I edycja”, który zabrał uczestników w podróż w czasie przy utworach między innymi Krzysztofa Krawczyka.

– Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wiek senioralny jest najlepszym czasem na spełnianie swoich marzeń i rozwijanie ukrytych talentów i zainteresowań. Wiek jest tylko numerem, a obecni tu seniorzy doskonale to udowodnili. Swoimi występami nie tylko nas oczarowali, ale pozwolili lepiej zrozumieć rolę sztuki w życiu człowieka

 – mówiła podczas wydarzenia Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Na ludowo, na wesoło

Zespoły, które wystąpiły w sekcji kabaretowo-monologowej bawiły zebranych do łez. Mogliśmy obejrzeć perypetie pacjentów z pewnej przychodni lekarskiej, potowarzyszyć młodej parze i weselnikom w organizowaniu tzw. bramy weselnej, a nawet znaleźć się na sali sądowej czy też w małżeńskim domowym „zaciszu”.

Kolejni na scenie zaprezentowali się seniorzy z utworami muzycznymi, czy tanecznymi. Przekrój występów był bardzo zróżnicowany – od tradycyjnych ludowych tańców – po romski, pełne kolorowych strojów i energicznej muzyki swawole. Nie zabrakło także „tańca motyli” i występu senioralnej grupy cheerleaderek w wykonaniu Zespołu Baillamos z Płocka.

Nie sposób też pominąć oryginalnego „pokazu mody” dla seniorów i nie tylko, zaprezentowanego przez Małomiasteczkowych… Cegłowianów. Kapela sChodowa, która występowała jako ostatnia, porwała całą salę do tańca, a nawet została poproszona o bis.

Wieczór uświetniła swoim występem najstarsza DJ-ka w Polsce – znana i lubiana nie tylko w środowisku seniorów – DJ Wika.

Być gwiazdą socialmediów

Drugiego dnia kontynuowane były występy w sekcji taneczno-muzycznej. Uczestnicy z  zainteresowaniem brali udział w wykładzie „Prezentacja twórczości artystycznej w mediach społecznościowych”, który poprowadziła Weronika Modzelewska.

– Seniorzy włożyli ogrom pracy zarówno w przygotowanie repertuaru, jak i strojów. Po raz kolejny udowodnili, jaka drzemie w nich siła i talent. Przez te dwa dni mieliśmy okazje obejrzeć niezwykłe występy – muzyczne i taneczne. Warto się inspirować ich pomysłowością i energią

– podsumowała Elżbieta Bogucka-Lityńska, pełnomocnik zarządu województwa mazowieckiego ds. polityki senioralnej, zastępca dyrektora ds. społecznych MCPS.

Całość zamknął recital Joanny Trzepiecińskiej, która polskimi piosenkami kabaretowymi wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój.

W wydarzeniu wzięły udział zespoły: Grupa Ad Hoc z Płocka, Amatorski Zespół Folklorystyczny z Troszyna, Zespół Art-Senior z Węgrowa, Zespół Baillamos z Płocka, Amatorski Zespół Artystyczny „Bez nazwy” z Gminy Stare Babice, Cyganeria z Ostrowi Mazowieckiej, Gracje z Łomianek, Gwizdalanki z Gwizdał, Klub Seniora „Jesienne kwiaty” z Goworowa, Grupa „Kabarecik dalej leci” z Warszawy, Kapela sChodowa z miejscowości Chodów, Magia Cygańskiego Tańca z Łomianek, Małomiasteczkowi…..Cegłowianie z Cegłowa, Mavilena z Wyszogrodu, Zespół Melodia Szczawińskiego Klubu Seniora ze Szczawina Kościelnego, Wesoła Grupa Teatralna „Pantominki” z Łochowa, Rabban z Mrokowa, Różan – Kwitnie nad Narwią z miejscowości Różan, Scena Trzeciego Wieku z Ciechanowa, Sobolewski Janusz z Warszawy, Viva Seniorzy z Żyrardowa, Wiskitczanie z miejscowości Wiskitki, Zespół tańców w kręgu Zakręcone z Bielańskiego Centrum Kultury z Warszawy, Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sochaczewa, Aleksandrea Alexi z Góry Kalwarii.

Opublikowano wAktualności, Seniorzy, Wyroznione

Powiązane