Menu Zamknij

Kampania społeczna “Rozpoznaj depresję”. 

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej opierając swoje działania m.in. na Wojewódzkim Programie Pomocy i Oparcia Społecznego dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – stworzyło kampanię społeczno-edukacyjną #rozpoznajdepresje, poświęconą tematyce zaburzeń depresyjnych wśród dzieci
i młodzieży. Szacuje się, że na świecie cierpi na depresję 970 000 000 ludzi. W przypadku dzieci jest to 10% wszystkich nastolatków. Dlatego właśnie, tak ważne jest aby w porę zauważyć symptomy tych zaburzeń i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Projekt #rozpoznajdepresje buduje świadomość czym jest depresja, jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać, a także, gdzie znaleźć pomoc.

Nasze działania kierujemy do mieszkańców terenu Województwa Mazowieckiego, a w szczególności do  rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców, pracowników świetlic socjoterapeutycznych
i świetlic środowiskowych oraz do dzieci i młodzieży.

W tym celu Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej stworzyło dwa filmy. Jedno nagranie skierowane jest do dzieci i młodzieży, a drugie do osób dorosłych. Korzystanie z przygotowanych treści jest bezpłatne. Działanie finansowane jest z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wierzymy, że nasze działania podniosą trwale świadomość społeczeństwa dotyczącą zachorowań na depresję oraz upowszechnią informacje na temat możliwości uzyskania właściwej pomocy.

Materiały filmowe znajdują się pod tym adresem:

dzieci, młodzież – https://drive.google.com/drive/folders/1g5oUThlbij9DABjxyHzSbW_4ufsD7PzJ

dorośli – https://drive.google.com/drive/folders/1qM8vBah3NxUUNU6THjveUWrHYn5b8iDw

Opublikowano wAktualności - pomoc i oparcie społeczne

Powiązane