Menu Zamknij

Wizyta studyjna w DDP „Przystań”

Dzienne Domy Pobytu dla osób chorobami otępiennymi działają już do kilku lat. Wśród nich są takie, które brały udział w pilotażu, i takie, które od tego roku zaczęły działania. Nic tak nie wzmacnia jak wzajemne odwiedzanie się, inspirowanie tym, co robią inni. Tym razem wszystkich prowadzących DDP-y zaprosiła Fundacja Mocni Mocą Nadziei do prowadzonego przez nich DDP „Przystań” w Myśliborzycach.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele innych Dziennych Domów Pobytu prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego, a także Elżbieta Bogucka – zastępca dyrektora MCPS, Cezary Kowalski – pracownik Wydziału Programów Społecznych MCPS, którzy od początku są zaangażowani w prowadzenie oraz nadzorowanie projektu z ramienia województwa.

Podczas wizyty uczestnicy mogli zapoznać się z codzienną pracą i funkcjonowaniem DDP-u.
Następnie odbyło się spotkanie oraz poczęstunek w restauracji Porto prowadzonej w ramach Centrum Integracji Społecznej Fundacji Mocni Mocą Nadziei w Gostyninie, na którym wszyscy obecni mogli wymienić się doświadczeniami w dotychczasowej realizacji projektu.

Dzienny Dom Pobytu „Przystań” w Myśliborzycach, prowadzony przez Fundację Mocni Mocą Nadziei został utworzony w 2020 r. dzięki udziałowi w pilotażowym programie „Udzielenie pomocy i oparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera”.

W 2023 r. Fundacja otrzymała środki na kontynuację funkcjonowania DDP-u przez kolejne trzy lata (w latach 2023-2025), w ramach zadania publicznego „Kontynuacja wsparcia funkcjonujących dziennych domów pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera”.

Strona internetowa DDPu: https://ddpprzystan.pl/

Opublikowano wAlzheimer - Dzienne domy pobytu

Powiązane