Menu Zamknij

Wizyta studyjna w ramach pilotażowego programu pn. „Udzielenie pomocy i oparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera”.

20 września 2022 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach finansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego pilotażowego programu pn. „Udzielenie pomocy i oparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera”.

Tym razem spotkanie odbyło się w DDP “Zakątek Seniora” w Serocku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele innych Dziennych Domów Pobytu prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego, a także Elżbieta Bogucka – zastępca dyrektora MCPS, Izabela Rytel-Szczerbińska – kierownik Wydziału Programów Społecznych MCPS oraz Cezary Kowalski – pracownik Wydziału Programów Społecznych MCPS, którzy od początku są zaangażowani w prowadzenie oraz nadzorowanie projektu z ramienia województwa.

Placówka w Serocku prowadzona jest przez Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z codzienną pracą i funkcjonowaniem DDP-u. Podopieczni DDP-u wzięli również udział w przedstawieniu pn. Dzwonnik z Notre Dame, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odbyło się spotkanie na którym wszyscy obecni mogli wymienić się doświadczeniami w dotychczasowej realizacji projektu.

Opublikowano wAktualności - pomoc i oparcie społeczne

Powiązane