Menu Zamknij

Materiały edukacyjne pt. „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Realizując misję szerzenia wiedzy o zdrowiu psychicznym udostępniamy dwie broszury informacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz broszurę o depresji.

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu opracowała materiały edukacyjne w formie broszur pt. „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, bardziej świadomymi wychowawcami.

Poradnik „Depresja. Kompendium wiedzy dla pacjenta” przygotowany przez Akademię NFZ – Biuro Projektów POZ PLUS zawiera podstawową wiedzę na temat depresji oraz wytyczne jak jej zapobiegać i gdzie udać się po pomoc w razie zachorowania.

Wczesne rozpoznanie depresji i skuteczne leczenie daje szansę na powrót do pełnego funkcjonowania i przeciwdziała nawrotom choroby.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/informacje-biezace/16391,Broszury-informacyjne-Dzieci-w-wirtualnej-sieci-i-Nastolatki-w-wirtualnym-tunelu.html

https://www.zspzabno.pl/download/DepresJA-kompendium-wiedzy-dla-pacjenta.pdf


Materiały do pobrania:

Opublikowano wDobre praktyki - pomoc i oparcie społeczne

Powiązane