Menu Zamknij

Nabór zgłoszeń – Czwarty Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do udziału w Czwartym Przeglądzie Artystycznym Twórczości Osób Starszych, który odbędzie się 3-4 listopada 2023 r. w Warszawie (HOTEL FOCUS PREMIUM, ul. Suwak 15, 02-676 Warszawa).

Przegląd adresowany jest do osób starszych z terenu województwa mazowieckiego działających w szczególności w uniwersytetach trzeciego wieku, gminnych radach seniorów, organizacjach pozarządowych, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz instytucjach, które statutowo zajmują się działalnością na rzecz środowiska osób starszych. Ponadto, do udziału w wydarzeniu może zgłosić się każdy senior, który chciałby pokazać swój talent i umiejętności.

Podczas dwudniowego wydarzenia seniorzy przedstawiają swój dorobek artystyczny obejmujący trzy kategorie: taneczno-muzyczną, teatralno-poetycką oraz kabaretowo-monologową. Ponadto, uczestnicy mają możliwość zaprezentowania tworzonego przez siebie rękodzieła artystycznego.

Pierwszy Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych zorganizowano w 2018 r. w Sterdyni i wzięło w nim udział 250 uczestników. Kolejne edycje tego wydarzenia (tj. druga w 2019 r. i trzecia – po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 – w 2022 r.) odbyły się w Warszawie i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem seniorów z Mazowsza. W każdej z nich wzięło udział średnio około 300 osób. W tegorocznej edycji zaplanowano udział maksymalnie do 305 osób.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seniorzymcps.pl

Opublikowano wAktualności, Seniorzy

Powiązane