Menu Zamknij

Nabór zgłoszeń – Konferencja regionalna w Ciechanowie dotycząca wolontariatu opiekuńczego

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do wzięcia udziału w konferencji regionalnej dotyczącej przedstawiania „dobrych praktyk” w zakresie wolontariatu opiekuńczego, która odbędzie się 13 listopada 2023 r. w Hotelu Atena przy ulicy M. M. Kolbego 76 w Ciechanowie.

Wolontariat opiekuńczy jest odpowiedzią na potrzeby osób chorych, samotnych, starszych i niesamodzielnych. Największą wartością wolontariatu opiekuńczego jest obecność drugiego człowieka, wspólne spędzanie czasu i pomoc w codziennych czynnościach (głównie czynności pielęgnacyjne, asystowanie przy posiłkach, robienie drobnych zakupów). Wolontariat opiekuńczy może być także wsparciem dla opiekunów rodzinnych osób chorych lub starszych. Oferując opiekę wyręczającą (wytchnieniową), czyli zajmując się podopiecznym przez jakiś czas w ciągu dnia, opiekunom daje się czas na załatwienie spraw lub odpoczynek, którego wielu z nich tak bardzo potrzebuje.

Konferencja adresowana jest do osób starszych z podregionu ciechanowskiego województwa mazowieckiego – w szczególności do przedstawicieli rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji pozarządowych, klubów seniora, instytucji, które statutowo zajmują się działalnością na rzecz środowiska osób starszych, oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Poniżej linki do rejestracji:

https://forms.gle/wadpMKTRHaNMXHe68

Udział w konferencjach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – zaplanowano udział maksymalnie do 60 osób.

Opublikowano wAktualności, Konferencje, Seniorzy

Powiązane