Menu Zamknij

Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursów na Mazowiecką Lady D. i Mazowieckiego Gentlemana D.

Do 17 maja można zgłaszać kandydatów do konkursów Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek oraz Mazowiecki Gentleman D.

– Konkursy na Mazowiecką Lady D. im. Krystyny Bochenek i Mazowieckiego Gentlemana D. promują niesamowite osoby, które w swoich lokalnych społecznościach pokazują, że aktywność jest warta tego, by pochwalić się nią światu. Wśród sześciu kategorii mamy „Dobry Start” – w ten sposób można docenić młode osoby, które dzięki swoim działaniom są nietuzinkowe. Chciałbym ogromnie zachęcić wszystkich do udziału w tym konkursie. Warto inspirować i udowadniać, że bariery są przede wszystkim w naszej głowie. Pokażcie światu Waszą wielką moc!

– mówi Artur Świercz, pełnomocnik województwa mazowieckiego ds. osób z niepełnosprawnościami.

Konkursy organizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej dają szansę na docenienie pracy kobiet i mężczyzn z niepełnosprawnościami, którzy przez swoją działalność są nie tylko wzorem do naśladowania, ale i inspiracją dla innych.

Za co nagroda

Niezależnie od tego, czy ktoś ubiega się o tytuł Mazowieckiej Lady D. czy Mazowieckiego Gentlemana D., może go otrzymać w jednej z sześciu kategorii:  „Dobry start” – skierowana do osób z niepełnosprawnościami w wieku od 15 do 26 lat, wyróżniających się w różnych obszarach, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne” – dla osób z niepełnosprawnościami działających na rzecz społeczności lokalnych i ich mieszkańców np. w organizacjach pozarządowych lub instytucjach, „Życie Zawodowe” – dla osób z niepełnosprawnościami pracujących zawodowo, w tym na rzecz osób wykluczonych. Ostatnia kategoria w obu konkursach – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” i adekwatnie „Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnościami” – skierowana jest do osób pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 17 maja 2024 r. Przyjmowane są na formularzu konkursowym, który dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Wypełnione i podpisane formularze zgłoszeniowe można przysłać skanem na adres mcps@mcps.com.pl lub w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Mazowiecka Lady D. – zgłoszenie” lub „Mazowiecki Gentleman D. – zgłoszenie” osobiście lub pocztą tradycyjną do siedziby MCPS w Warszawie (ul. Grzybowska 80/82 w Warszawie). Więcej szczegółów – w tym regulaminy obu konkursów dostępne są pod adresami:

Kontakt dla mediów:

Hanna Maliszewska
rzeczniczka prasowa
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
tel. 798 810 794
e-mail: rzecznik@mcps.com.pl

Opublikowano wInformacje prasowe

Powiązane