Menu Zamknij

Włączamy możliwości.

plakat włączamy możliwości, i możesz więcej.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej wystartowało z kolejną kampanią społeczną dotyczącą osób z niepełnosprawnościami. Jej hasło „Włączamy możliwości.” nawiązuje do ubiegłorocznej. Tym razem skupia się nie tylko na możliwościach osób z niepełnosprawnościami, ale też dostępności przestrzeni publicznej – instytucji kultury, urzędów, transportu.

Kampania społeczna „Włączamy możliwości.” ma zwiększyć świadomość o dostępności instytucji samorządu województwa oraz zachęcić do korzystania z nich. W kampanii przedstawione są po trzy konkretne oferty adresowane do każdej z pięciu grup odbiorców z dysfunkcjami. Pokazują one, jak dzięki inwestycjom w rozwiązania dostępnościowe otwierają się nowe możliwości korzystania z mazowieckich instytucji kultury czy spółek kolejowych.

Kampanię rozpoczyna publikacja spotu adresowanego do osób z dysfunkcją ruchu. W kolejnych krokach będą udostępniane informacje o dostępnościach dla kolejnych grup osób z niepełnosprawnościami (wzroku, słuchu, neuroróżnorodnych) oraz seniorów. Będzie można je zobaczyć w internecie, mediach społecznościowych, kinach studyjnych i transporcie kolejowym.

– W końcówce zeszłego roku mówiliśmy: „Widzisz ograniczenia? Dostrzeż możliwości!”. Dziś pokazujemy, że możliwości aktywnego uczestniczenia osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie to nie tylko ich motywacja, ale też gotowość przestrzeni wokół. Chcemy mówić o tym, jaki potencjał tkwi w mazowieckich instytucjach kultury, w transporcie kolejowym, który organizujemy, ale też w naszych jednostkach. Na rozwój naszych spółek kolejowych, muzeów, teatrów, poświęcamy co roku mnóstwo pieniędzy. Dzięki temu zmieniają się w taki sposób, by być otwarte na każdego użytkownika

– podkreśla marszałek Adam Struzik.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową (w spocie – na wózku) mają okazję na przykładzie rozwiązań w Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie, wagonach WKD, Muzeum Mazowieckim w Płocku zobaczyć, jak można poruszać się po tych obiektach bez barier.

– Rozwiązania zwiększające dostępność pozwalają wszystkim na równie korzystać z przestrzeni. Kampania będzie wyświetlana w komunikacji miejskiej, w kinach, internecie, prasie. Mam nadzieję, że zachęci osoby z niepełnosprawnościami do dostrzeżenia nowych możliwości i otwarcia się na nie

–  powiedział Artur Świercz, pełnomocnik zarządu województwa mazowieckiego.   Na profilach społecznościowych (Facebook, Instagram) wszystkie materiały związane z kampanią są opatrzone hasztagiem #MazON.

Plakat

Opublikowano wOsoby z Niepełnosprawnością, Wyroznione

Powiązane