Menu Zamknij

Filmy i reportaże

Lista filmów i reportaży:

Piosenka i teledysk – Romantycy Lekkich Obyczajów – Czemu nikt nie śpiewa

Teledysk na temat ekonomii społecznej. Za produkcję teledysku odpowiada Małpa Projekt, autorami tekstu i muzyki jest zespół Romantycy Lekkich Obyczajów.

Reportaż “Spowiedź, życie po nowemu. Ekonomia społeczna – historie prawdziwe”, 2019

Zapraszamy do obejrzenia reportażu o ludziach, którym pomogła ekonomia społeczna. Poznajcie Elżbietę i Krzysztofa, którzy opowiedzą swoje “historie prawdziwe”.

Animowane przygody Marka Żarówki

Przygody Marka Żarówki, czyli “O ekonomii dobra”

Przygody Marka Żarówki czyli „Jak założyć spółdzielnię socjalną osób prawnych”

Co to jest spółdzielnia socjalna osób prawnych i kto może ją założyć – dowiecie się z kolejnego filmu animowanego na temat ekonomii społecznej pt. Przygody Marka Żarówki czyli „Jak założyć spółdzielnię socjalną osób prawnych”.  Zapraszamy do obejrzenia!

Przygody Marka Żarówki czyli „Jak założyć spółdzielnię socjalną osób fizycznych”

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu animowanego na temat ekonomii społecznej, w którym tematykę zakładania spółdzielni socjalnej przybliży Marek Żarówka.

O tym – co to jest spółdzielnia socjalna osób fizycznych i jakie warunki należy spełnić, aby ją założyć – opowiada w kolejnym filmie animowanym na temat ekonomii społecznej nasz tytułowy bohater Marek Żarówka.  Zapraszamy do obejrzenia!

Przygody Marka Żarówki czyli “Jak zdobyć dofinansowanie z OWES?”

Co to są Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej i jak można ubiegać się za ich pośrednictwem o dofinansowanie działalności przedsiębiorstwa społecznego opowiada Marek Żarówka.

Gdzie szukać środków na zrealizowanie pomysłu na własny biznes? Jak poruszać się po skomplikowanym świecie finansów, by ominąć kredytowe pułapki i nie narazić się na niepowodzenie już na starcie? Gdzie szukać fachowej pomocy i uczciwego doradcy finansowego, który nie tylko nas nie oszuka, ale jeszcze wskaże właściwą drogę?

O wszystkich tych kwestiach, a także o tym – co to są Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej i jak można ubiegać się za ich pośrednictwem o dofinansowanie działalności przedsiębiorstwa społecznego opowiada Marek Żarówka, tytułowy bohater naszego cyklu filmów animowanych w instruktażowy sposób wyjaśniających podstawowe zagadnienia z zakresu ekonomii społecznej.

Przygody Marka Żarówki czyli „Jak zdobyć Mazowiecką Markę Ekonomii Społecznej”

Trwa przyjmowanie zgłoszeń od podmiotów ekonomii społecznej ubiegających się o Mazowiecką Markę Ekonomii Społecznej. Zapraszamy do obejrzenia filmiku animowanego, którego bohater – Marek Żarówka podpowiada krok po kroku – jak zdobyć to zaszczytne wyróżnienie.

Poznajcie Państwo Marka Żarówkę, postać animowaną, którą stworzyliśmy specjalnie po to – by przybliżyć Wam podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii społecznej. A że ekonomia społeczna to dziedzina szeroko rozbudowana i w gruncie rzeczy – niełatwa, to mamy nadzieję, że dzięki tej prostej i nieco żartobliwej formie – jaką jest film animowany, łatwiej będzie np. zrozumieć jak można założyć spółdzielnię socjalną, gdzie zwrócić się o wsparcie (także finansowe) na rozpoczęcie działalności, czy w końcu – jak ubiegać się  o przyznanie Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Jest więc nasz projekt, w pewnym sensie formą filmu instruktażowego. Czy spełnia swoją rolę, oceńcie sami…

Państwa przewodnikiem po meandrach aktywności społecznej będzie bohater serii naszych filmików – Marek Żarówka.

Reportaż o laureatach Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, edycja 2018

Reportaż o laureatach Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, edycja 2017

Opublikowano wArchiwum

Powiązane