Menu Zamknij

Konkurs (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Logotyp konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Trwa 11. edycja Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. W ramach Konkursu (eS) poszukujemy i nagradzamy tych, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego. W ubiegłym roku tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku uzyskała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ARTE z Bialawy. Może w tym roku będzie to przedsiębiorstwo, które Państwo znajcie i wspieracie?

W Konkursie nie tylko można się zgłosić – można także nominować podmiot ekonomii społecznej. Dzięki temu umożliwiamy instytucjom z regionu, najlepiej znającym podmioty ze swojego otoczenia, zarekomendowanie ich do udziału w tym wyjątkowym ogólnopolskim Konkursie. Link do formularza: www.konkurs-es.pl/formularz-zgloszeniowy (link otwiera nowe okno przeglądarki).

Poza poinformowanie i zachęceniem przedsiębiorstw społecznych do zgłoszenia się do Konkursu, szczególnie zależy nam na nominacjach Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej. Liczymy, że dzięki temu w Konkursie (eS) im. Jacka Kuronia będą reprezentowane wszystkie regiony, a Państwa instytucja zyska jeszcze jedną okazję do działania na rzecz zwiększenia widoczności podmiotów ekonomii społecznej oraz promowania ich produktów i usług. Do Konkursu można nominować podmioty, które działają przynajmniej 12 miesięcy i których działalność zasługuje – zdaniem Państwa – na dostrzeżenie i wyróżnienie.

Na nominacje i zgłoszenia czekamy do 9 września 2022 r. Następnie wszystkie aplikujące podmioty zostaną ocenione przez ekspertów społecznych i ekonomicznych. W około dziesięciu najwyżej ocenionych przedsiębiorstwach odbędą się wizyty studyjne, po których sformułowane zostaną rekomendacje dla Rady Konkursu. Rada wybierze laureatów trzech nagród: Nagrody Głównej (nie mniej niż 15 000 złotych), Nagrody Pomysł na Rozwój (nie mniej niż 10 000 złotych) i Nagrody Odkrycie Roku (nie mniej niż 5 000 złotych). O przyznaniu Nagrody Publiczności (nie mniej niż 5000 złotych) zadecyduje otwarte dla wszystkich głosowanie internetowe.

Tegoroczną edycję Konkursu zakończy uroczysta gala, która odbędzie się 17 listopada 2022 roku w Warszawie.

Partnerami strategicznymi 11. edycji Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia są: Orange Polska S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Grupa ANG SA, TISE SA, PwC, Związek Lustracyjny Spółdzielni. Partnerem merytorycznym jest Stała Konferencja Ekonomii Społecznej.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu (eS), jego regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.konkurs-es.pl (link otwiera nowe okno przeglądarki). W razie pytań, proszę o kontakt: krzysztof.alcer@fise.org.pl, telefon: 574 17 90 81. Pomagamy (technicznie) w wypełnieniu formularza w sytuacji napotkania problemów z jego przesłaniem.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za poinformowanie i zachęcenie przedsiębiorstw do udziału w Konkursie (eS) im. Jacka Kuronia oraz nominowanie znanych Państwu przedsiębiorstw społecznych.

Źródło informacji: wiadomość email przesłana do Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej

Powiązane