Menu Zamknij

Lista laureatów konkursu fotograficznego pod hasłem „Moja ekonomia społeczna”

Obrazek dekoracyjny konkursu fotograficznego "Moja ekonomia społeczna"

Tegoroczny konkurs fotograficzny Wydziału Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej po hasłem “Moja ekonomia społeczna” został rozstrzygnięty! Poniżej lista laureatów oraz ich fotografie.

I miejsce dla fotografii pt. W pogoni za pracą, autorstwa Katarzyny Waszak, instruktora terapii zajęciowej z Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością (Stowarzyszenia Otwarte Drzwi w Warszawie).

Na pierwszym tle widać głowy kilku stojących osób, które wyciągniętą ręką z chusteczką czyszczą lustro. Lustro zawieszone jest na białej ścianie, widać jego połowę. W szybie lustra odbijają się twarze osób.
Fotografia autorstwa Katarzyny Waszak

II miejsce – ex aequo dla:

  • fotografii pt. Trudna miłość…, autorstwa Anny Sakławskiej-Kober, kierownika WTZ Pozytywni w Młodocinie
  • fotografii pt. Integracja, autorstwa Roberta Prasolika, instruktora zajęciowego pracowni komputerowej WTZ w Górze Kalwarii
Na zdjęciu widać dwie osoby, które oparły głowę na rozłożonych na stole rękach. Ich głowy widoczne są w połowie. Lewa twarz mężczyzny jest w cieniu, prawa twarz kobiety jest rozświetlona słońcem. Osoby patrzą sobie w oczy i uśmiechają się do siebie.
Fotografia autorstwa Anny Sakławskiej-Kober
Na pierwszym planie widać grupę osób, w większości z niepełnosprawnościami. Po środku widoczny jest koń o jasnym umaszczenia, a w siodle siedzi kobieta w stroju jeżdzieckim (rękawiczki, kask). W tle drewniana ściana budynku, w którym jest plac do jazdy konnej.
Fotografia autorstwa Roberta Prasolika

III miejsce dla fotografii pt. Wielkie otwarcie Macieja Późniaka z kawiarni Pożyteczna w Warszawie

Na zdjęciu zjaduje się trzech mężczyzn stojących przodem oraz jedna kobieta stojąca bokiem, ale jej głowa jest zwrócona w lewą stronę. Mężczyźni mają na koszulkach duży wyraz, który składa się w hasło "Też chcemy być". W tle wystrój kawairni - stoliki, kanapy, krzesła, lampa oraz biała ściana przyozdbiona dużymi ramami z czarno-białymi grafikami.
Fotografia autorstwa Macieja Póżniaka

Nagroda specjalna za pracę zbiorową (fot. pt. Legalna praca – czysty zysk, Umiesz liczyć – licz na siebie, Czysta kasa_1, Czysta kasa_2, Siła pieniądza) uczestników warsztatów fotograficznych Ośrodka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Partnerzy (Stowarzyszenia Otwarte Drzwi w Warszawie) pod kierunkiem instruktora fotografii – Małgorzaty Mikołajczyk

Na zdjęciu mężczyzna w ciemnym ubraniu, tło w czarnym kolorze. Mężczyzna ustawiony jest bokiem, głowę przekręcił w kierunku aparatu. w ręku trzyma sznurek, przełożony przez lewę ramię, na sznurku na wysokości pleców przypięte są karta kredytowa, banknot 200 i 100 złotowy.
Fotografia autorstwa Macieja Dąbrowskiego
Na zdjęciu są z lewej strony mężczyzna, z prawej strony kobieta. MIędzy sobą trzymają napięty sznurek, na którym przypięte są banknot 100 złotowy, karta kredytowa i banknot 200 złotowy. Tło ma ciemny, czarny kolor. Postaci widoczne są od połowy ciała w górę.
Fotografia autorstwa Natalii Szymańskiej
Na zdjęciu mężczyzna przypinający na sznurku dwa banknoty w nominale 100 i 200 złotych. Mężczyzna widoczny jest od torsu w górę, z tyłu ciemne tło.
Fotografia autorstwa Migliorisi Chaira
Na zdjęciu kobieta przypinająca na sznurku dwa banknoty w nominale 100 i 200 złotych. Kobieta widoczna jest od klatki piersiowej w górę, z tyłu ciemne tło.
Fotografia autorstwa Pawła Dąbrowskiego
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna zwróceni do siebie plecami. między nimi jest rozciągnięty sznurek, mna którym przypięte są baknot 100 złotowy, karta kredytowa oraz banknot 200 złotowy. W tle czarne tło. Kobieta i mężczyna przeciągają linę między sobą.
Fotografia autorstwa Pawła Nowaka

Wyróżnienia za prace:

Ewa i chleb – Ewy Dzwonkowskiej

Na pierwszym planie duża metalowa miska, w której znajduje się ciasto na chleb. Ciasto ugniata dłońmi uśmiechnięta kobieta. Ubrana jest w czerwoną bluzę i niebieską chustkę zasłaniającą włosy. W tle pomieszczenie będące dużą kuchnią, w której przygotowuje się różne produkty spożywcze.
Fotografia autorstwa Agaty Dzwonkowskiej

Jesteś kimś wyjątkowym – Anieli Presko

Na zdjęciu jest rozłożony mały kalendarz książkowy. Jest on trzymany w rękach starszej kobiety. Jej prawej dłoni dotyka dłoń młodej koboety, która jest wolontariuszem i pomaga starszej kobiecie. Na środku kalnedarza przyklejona jest karteczka z napisem "Jesteś kimś wyjątkowym" wraz z dorysowanym symbolem serca.
Fotografia autorstwa Anieli Presko

Prace w parku to przyjemność – Artura Zatwarnickiego

Na pierwszym planie jest trzech, uśmiechniętych mężczyzn w strojach roboczych. Ubrania są ciemne, kamizelki są w jaskrawym kolorze. Dwóch mężczyzn trzyma w ręku szerokie, plastikowe grabie do grabienia liści. W tle drzewa z jesiennymi liśćmi oraz alejki parkowe.
Fotografia autorstwa Artura Zatwarnickiego

Czarna Kawka w plenerze – Katarzyny Rostek;

Na zdjęciu znajduje się grupa dwunastu osób, które dokonują sadzenia roślin na rozległym terenie w parku. Część roślin jest już posadzona, część jest rozstawiona w doniczkach. Wkoło rozstawione są wiadra, konewki oraz duże foliowe worki. Prace są w trakcie wykonywania. W tle szpaler drzew oraz po lewej kawałek ulicy miejskiej z zaparkowanymi samochodami.
Fotografia autorstwa Katarzyny Rostek

W rejs – Leszka Zalewskiego

Na pierwszym miejscu znajduje się pomarańczowe koło ratunkowe. W środku pozuje uśmiechnięta kobieta w białym podkoszulku z napisem Life is a challenge (Życie jest wyzwaniem).  W tle jest jezioro oraz bok zagłówki.
Fotografia autorstwa Leszka Zalewskiego

Kuchenne rewolucje WTZ – Łukasza Jabłońskiego

Na pierwszym planie znajdują się cztery osoby, które wspólnie siekają warzywa i przygotowują w misce sałatkę. W tle kolejna grupa przygotowuje kolejny posiłek. Wszyscy stoją pod dużym, białym namiotem.
Fotografia autorstwa Łukasza Jabłońskiego

Pan Janusz – Małgorzaty Siembor

Na zdjęciu siedzący przy stole mężczyzna. Na stole puszka z farbą, karmnik, skrzynka z narzędziami. Mężczyzna trzyma w ręku pędzel umoczony w białej farbie. Maluje on dach karmnika dla ptaków. W tle  szafy, w tym jedna z otwartymi drzwiami.
Fotografia autorstwa Małgorzaty Siembor

Pomoc przyjacielowi – Marcina Kotlińskiego

Na zdjęciu mężczyzna pchający wózek inwalidzki w drugim mężczyzną. Pcha wózek pod górę, widać po nim wysiłek fizyczny. W tle rozległy, płaski dach oraz budynek.
Fotografia autorstwa Marcina Kotlińskiego

Niech żyje bal – Moniki Woźniak

Na pierwszym planie są dwie kobiety, które razem trzymają zieloną, prostokątną ramę z napisem "bal" na górze ramy. Pozują w jej środku, obie panie obejmują się i pozują uśmiechnięte. Na drugim planie ciemnie tło oraz przyczepione balony i kolorowy pociąg z wagonem wycięty z papieru. Dekoracje przypięte są do materiału tworzącego ciemne tło.
Fotografia autorstwa Moniki Woźniak

Pierwszy raz Agniesi w kulkach – Przemysława Tylickiego

Na zdjęciu kobieta widoczna od pasa w górę. Ręce ma uniesione w górę, a mina wskazuje na zaskoczenie, ale i radość. Kobieta otoczona jest kolorowymi kulkami wielkości pomarańczy. Kolorowe kulki wypełniają pozostałą przestrzeń na zdjęciu.
Fotografia Przemysława Tylickiego

W dobie pandemii – Roberta Prasolika

Na pierwszym planie zdjęcia, z lewej strony stoi mężczyzna, który łokciem dotyka łokcia kobiety z prawej. Twarz i część ciała kobiety zasłonięta jest bukietem różnobarwnych kwiatów. Na drugim planie widać dwóch mężczyzn, w dalszym tle kolejne osoby. Dotknięcie łokciem przyjęło się w dobie pandemii jako bezpieczny i higieniczny sposób witania się dwóch osób.
Fotografia Roberta Prasolika

Wesoła gromadka – Tomasza Niewiadomskiego

Na zdjęciu widoczne jest kilkanaście, szerokich schodów oraz drzwi wejściowe do budynku. Na schodach od dołu siedzi 6 osób oraz 1 stoi, na kolejnym schodku siedzi 5 osób, a jeszcze wyżej 4 osoby. Wszystkie osoby - kobiety i mężczyźni, ubrani są w kolorowe stroje, wykorzystywane w przedstawieniu teatralnym. Kilka osób ma na głowie meloniki i berety, kolorowe koszule, kamizelki i kmatrynarki oraz kolorową spódnicę. Reszta osób ma codzienne stroje.
Fotografia autorstwa Tomasza Niewiadomskiego

Nagrody w konkursie ufundowali: Bank Gospodarstwa Krajowego, Wydawnictwo Arkady oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej

Powiązane