Menu Zamknij

Lista laureatów w konkursie fotograficznym pt. „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”

I nagroda: “Nie ma miejsca na samotność” – fot. Anna Wronowska

Tłem zdjęcia jest biała ściana zajmująca 2/3 fotografii oraz szutrowa droga w pozostałej części zdjęcia. Środek zdjęcia wypełnia korowód jedenastu osób, widocznych bokiem, zwróconych w lewą stronę zdjęcia. Cztery starsze kobiety z lewej trzymają w dłoniach napiętą linę, którą ciągną drewnianego konia, na płozach. Na Koniu siedzi dwóch starszych panów, którzy są pchani przez trzy panie trzymające się wzajemnie za biodra. W tle na wysokości, konia, idzie starszy mężczyzna i starsza kobieta trzymający w dłoni drewniany uchwyt, do którego są przymocowane drewniane kształty końskiej głowy.

II nagroda: “Zabawa dla wszystkich” – fot. Iza Grzela

Na pierwszym planie zbiornik wodny, w którym niedaleko od brzegu idą od lewej starsza kobieta, dwie dziewczynki, starszy mężczyzna oraz dziewczynka. Wszyscy trzymają się za ręce i każdy ma uniesioną nogę, powodując rozbryzganie wody. Wszyscy mają letnie stroje, koszulki na ramiona. W tle betonowy mostek, zieleń i ceglana ściana budynku. Świeci słońce.

III nagroda: “Senior w piekarni” – fot. Leszek Nowak

Od lewej strony siedzi młody mężczyzna w czapce, następnie starszy mężczyzna, trzymający w dłoni szuflę do wyjmowania pieczywa z pieca, następnie dojrzały mężczyzna, który trzyma dużą, metalową tacę z upieczonymi rogalami. Nad nim stoi młody mężczyzna i przekłada rogale. W tle z lewej, regał z chlebami, które stygną po wyjęciu z pieca. Z tyłu puste półki regałów. Zdjęcie wykonane w technice czarno-białego zdjęcia.

Nagroda specjalna: “Noc pod gwiazdami” – fot. Maria Kadyk

Na ramionach starszego mężczyzny siedzi mężczyzna w przebraniu motyla. W tle widoczny teren parkowy, na którym odbywa się piknik. Starszy mężczyzna widziany jest od pasa w górę, jest uśmiechnięty, ręce ma uniesione w górę. Mężczyzna siedzący na ramionach ma zdziwioną minę, kapelusz na głowie, ramiona rozłożone na boki, co umożliwia rozłożenie się peleryny w kształcie skrzydeł motyla.

Wyróżnienia:

“Tabor Kaliski” – fot. Janusz Jurek

Pięć osób grających na różnych instrumentach. Od prawej strony widać duży bęben, trzymany pionowo, za nim mężczyznę który na nim gra. Mężczyzna jest ubrany w koszulę i ma krótko przystrzyżone włosy. Następnie stoi młoda dziewczyna grająca na skrzypcach. Ciemna bluz	ka i długie opadające na ramiona włosy. Kolejna od prawej jest siedząca, dojrzała kobieta. W splecionych rękach trzyma jakiś instrument ludowy, buzia otwarta jakby śpiewała. Ubrana we wzorzystą bluzę i rozpiętą czarną marynarkę. Następny od prawej, wysunięty do przodu jest siedzący, starszy mężczyzna grający na skrzypcach. Ubrany w białą koszulę i kamizelkę, na głowie kapelusz. Ostatni od prawej jest młody, stojący mężczyzna grający na skrzypcach. Ubrany w kraciastą koszulę oraz kaszkiet na głowie. Ma wąsy i brodę. W tle ściana budynku z plastikowej płyty falistej, od lewej widoczne rynny i komin.

“Wspólna podróż” – Janusz Jurek

Drobne kamienie na ziemi zajmują całe zdjęcie. Po środku i w tle są dwa, białe słupki. Na środku, oparty o słupek siedzi starszy mężczyzna. Z jego lewej strony leży pies i wtula się w jego pas. Mężczyzna jest nagi i bosy, na prawym przedramieniu ma zegarek. Twarz radosna, uśmiechnięta, siwe włosy zaczesane do góry ukazujące wysokie czoło.

“Na emeryturze” – fot. Leszek Nowak

Na pierwszym planie lewa połowa ławki, ukazana od tyłu. Na lewym skraju siedzi starszy mężczyzna i trzyma przedramię na plecach kobiety siedzącej po prawej. Oboje mają letnie kapelusze, ubrani w bluzki z krótkim rękawem. W tle plaża, słomkowe parasole, leżaki i morze. Zdjęcie wykonane w technice czarno-białego zdjęcia.

“Najszybszy szklarz w Polsce” – fot. Leszek Nowak

Dominującą część zdjęcia zajmuje lustro, spryskane wodą, w którym odbija się postać mężczyzny w roboczej koszuli, który w prawej dłoni trzyma i dotyka do lustra rysik do cięcia szkła. Z lewej strony obok lusta oparta lewa dłoń.

“Maratończyk – fot. Krzysztof Kamiński

Na środku starszy mężczyzna biegnący po asfaltowej ulicy. Okulary, siwy wąs, mina obrazująca zmęczenie. Ubrany w strój sportowy - czapka z daszkiem założona daszkiem do tyłu, koszulka z długim rękawem, krótkie spodenki, długie getry i sportowe buty. W tle torowisko tramwajowe.

“Parowóz” – fot. Stefan Sobczak

Na pierwszym planie, na stole stoi duży model traktora napędzanego parą wodną, z prawej drugi model. Za stołem siedzi starszy mężczyzna, z zatroskaniem przyglądający się pracującemy silnikowi w jednym z modeli. Z lewej strony widoczna dziewczynka oraz kilka sylwetek osób dorosłych. W tle drzewo oraz inne osoby, przechodzące obok.
Opublikowano wAktualności mazowieckiej ekonomii społecznej

Powiązane