Menu Zamknij

Wakacje dla dzieci z Ukrainy – 1 mln zł na wypoczynek dla najmłodszych

Dzieci z Ukrainy, które mieszkają na terenie Mazowsza będą miały szansę spędzenie ciekawych wakacji. Nowa inicjatywa Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej „Na wakacje po uśmiech dla dzieci z Ukrainy” da im możliwość spędzenia letniej przerwy w sposób zorganizowany – zarówno z atrakcjami, jak i działaniami promującymi zdrowy styl życia. Na ten cel przeznaczono 1 mln zł z budżetu Mazowsza. Termin składania ofert mija 6 lipca.

Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży z Ukrainy. Ma być ona dla nich wsparciem oraz możliwością oderwania się od niekiedy tragicznych wspomnień wywołanych przez wojnę w Ukrainie.

Dla dzieci wojna to olbrzymia trauma. Takie doświadczenia odciskają piętno na małym człowieku. W takich chwilach musimy spróbować im pomóc. Zapraszamy organizacje pozarządowe, które posiadają doświadczenie w organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży do składania ofert na wypoczynek dla Ukraińskich dzieci w okresie wakacyjnym.

– mówi Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Według danych pozyskanych w systemie CAS MRiPS z 332 ośrodków pomocy społecznej z województwa mazowieckiego, od momentu wybuchu wojny w Ukrainie (24 lutego 2022 r.) na teren województwa mazowieckiego przybyło ok. 420 tys. uchodźców, w tym ok. 193 tys. dzieci i młodzieży (stan na 12 kwietnia 2022 r.). Największe skupiska osób uciekających przed konfliktem zbrojnym w Ukrainie są obecnie w Warszawie (ok. 300 tys.) oraz w większych miastach województwa (Radom – 4 608, Siedlce – 2 815, Płock – 2 243, Ostrołęka – 781, Ciechanów – 673).

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego:

Wspieramy jak możemy. Chcemy skierować nasz projekt do tych dzieci, które okrutnym zrządzeniem losu zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że na inicjatywę „Na wakacje po uśmiech dla dzieci z Ukrainy” mogliśmy przeznaczyć 1 mln złotych. Mamy wielką nadzieję, że ten czas dla wielu dzieci będzie czasem radości i beztroski.

Na wakacje po uśmiech

Inicjatywa „Na wakacje po uśmiech dla dzieci z Ukrainy” jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7–15 lat, obywateli Ukrainy, którzy przybyli od 24 lutego 2022 r. z terenu Ukrainy do województwa mazowieckiego i nadal przebywają na jego terenie. Wypoczynek jest zaplanowany na okres nie krótszy niż 10 dni dla co najmniej 40-osobowej grupy dzieci. W trakcie wyjazdu organizator zapewnia opiekę opiekunów oraz opiekę psychologiczną. Planowany czas organizacji wyjazdów to 20 lipca 2022 r. – 18 września 2022 r.

Oferty można składać od 30 czerwca do 6 lipca 2022 r. osobiście w godzinach: 8.00–16.00 w kancelarii Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, I piętro, pokój 125a, za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa – o zachowaniu terminu złożenia decyduje data wpływu oferty do siedziby MCPS, a także za pomocą platformy ePUAP zgodnie z zasadami opisanymi na stronie http://bip.mcps.com.pl/sposoby-przyjmowania-i-zalatwiania-spraw/epuap/.

Ogłoszenie o naborze ofert ukaże się na stronie www.mcps.com.pl.Wydział Komunikacji i Promocji

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

tel. 22 376 85 27

e-mail: komunikacja@mcps.com.pl

Opublikowano wArchiwum, Archiwum

Powiązane