Menu Zamknij

Promocja mazowieckiej ekonomii społecznej na 7. Targach CSR w Warszawie

Targi Odpowiedzialnego Biznesu – to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane  jest od 2005 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Celem imprezy jest prezentacja praktyk, produktów i usług oferowanych przez firmy społecznie odpowiedzialne.

Sądząc po ilości odwiedzających tegoroczne targi, społeczna odpowiedzialność biznesu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Wbrew obiegowym opiniom, praktyki CSR nie są również wyłącznie domeną wielkich koncernów. Zdaniem Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesuwdrażanie CSR jest możliwe w każdej organizacji niezależnie od jej wielkości.

7. Targi CSR, które odbyły się 12 kwietnia br. na Stadionie Narodowym  w Warszawie zgromadziły ponad 70 wystawców oraz liczną rzeszę zwiedzających. Podczas targów zaprezentowano  raport  Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki. 2017”. Z jego treści wynika, że w 2017 roku, firmy zgłosiły o ponad jedną trzecią więcej dobrych praktyk, niż rok wcześniej. Jedna trzecia firm zgłaszających praktyki pochodzi z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W programie targów znalazły się także liczne panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Na stoisku Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, przygotowanym przez Wydział ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych gościli przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej z terenu Mazowsza: Centra Integracji Społecznej w Markach i Siedlcach, Spółdzielnia Socjalna „Zioła Siedleckie” oraz Spółdzielnia Inwalidów „Chegos” z Sokołowa  Podlaskiego.

 

Opublikowany w Wydarzenia

Powiązane