Menu Zamknij

Promowanie przedsiębiorczości społecznej w pracy z młodzieżą – zestaw narzędzi edukacyjnych w języku angielskim.

Przedstawiamy wyniki projektu Erasmus+ „Entrepreneurship goes social”, realizowanego przez Fundację Dobry Rozwój i dotyczącego promowania ekonomii społecznej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami oraz efektami projektu.

 

“Non-formal Education Toolkit: Promoting Social Entrepreneurship in Youth Work” to zestaw 7 scenariuszy warsztatów edukacyjnych rozwijających kompetencje w zakresie przedsiębiorczości społecznej dla trenerów edukacji nieformalnej, młodych przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw społecznych. Wśród scenariuszy znalazły się między innymi: warsztat autorefleksji nad wartościami, ćwiczenia pobudzające kreatywność, warsztat tworzenia produktów i rozwiązań biznesowych oraz ekonomiczna gra symulacyjna.

Warsztaty i narzędzia umieszczone w publikacji przeznaczone są dla osób które planują rozpoczęcie przedsiębiorstwa społecznego lub rozpoczęły działalność i chcą rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, pracy w zespole i ustalania celów strategicznych. To także gotowe narzędzia do wykorzystania dla trenerów i osób pracujących z młodzieżą.

Publikacja jest efektem pracy przedstawicieli organizacji pozarządowych z 12 krajów, którzy spotkali się w ramach projektu Fundacji Dobry Rozwój “Entrepreneurship goes social” w dniach 15-22 listopada 2017.

Źródło: Fundacja Dobry Rozwój – https://dobryrozwoj.wordpress.com/

Opublikowany w Wydarzenia

Powiązane