fbpx
Menu Zamknij

Wręczenie nagród w Konkursie fotograficznym „Człowiek w ekonomii społecznej”

Pamiątkowe dyplomy oraz albumy krajoznawcze odebrali z rąk p.o. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – Artura Pozorka laureaci Konkursu fotograficznego „Człowiek w ekonomii społecznej”, na uroczystej gali, która odbyła się w dniu 30 stycznia br. w Warszawie.

 

Konkurs – organizowany przez Wydział ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych MCPS po raz pierwszy – miał charakter otwarty i mógł wziąć w nim udział każdy, kto amatorsko zajmuje  się fotografią.  Leitmotivem konkursu był czlowiek – jako podmiot ekonomii społecznej znajdujący się w centrum jej zainteresowania, w warunkach w jakich pracuje, spędza czas, doskonali swoje umiejętności zawodowe lub wyraża swoje zainteresowania czy pasje.

 

I miejsce w konkursie zdobyło zdjęcie wykonane przez Marcina Kotlińskiego, instruktora-terapeutę z Warsztatów Terapii  Zajęciowej w Gostyninie  pt. „Radość  z pracy ”,  II miejsce – zdjęcie Magdaleny Bednarczyk ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ,,Tęcza” z Warki  pt. „Boccia – sport, integracja, rehabilitacja”, III miejscem zaś zostało nagrodzone – zdjęcie Janusza Michalskiego, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żurominie pt. „Koleżanka Kasia haftuje w skupieniu”. Jury Konkursu przyznało też wyróżnienie specjalne dla Fundacji „Też chcemy być” za pracę zbiorową pt. „Jesteśmy do siebie podobni” wykonaną przez uczestników zajęć fotograficznych (w składzie: Anna Żuczkowska, Jacek Grodzki, Maciej Późniak, Paweł Popowski, Dominik Grajber i Mateusz Czarnocki) w ramach „Akademii Umiejętności”.

 

Wszystkie prace nadesłane na konkurs charakteryzowała oryginalność i świeżość wypowiedzi, znakomicie oddawały emocje oraz istotę misji społecznej. Laureatom konkursu – serdecznie gratulujemy!

 

Opublikowany w Aktualności, Wydarzenia

Powiązane